Арештований у Росії журналіст написав лист рідним у США

Арештований у Росії журналіст написав лист рідним у США

Арештований у Росії журналіст написав лист рідним у США
. Батьки Евана Гершковича. Скріншот з відео: WSJ

Американський журналіст Евана Гершкович, затриманий у Росії за звинуваченням у шпигунстві, написав лист батькам.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

У листі журналіст, який перебуває у московському слідчому ізоляторі "Лефортово", зазначив, що він залишається оптимістом, і з нетерпінням чекає на зустріч із близькими, а також пожартував про тюремну їжу, пише видання.

"Я хочу сказати, що я не втрачаю надії. Я читаю. займаюся спортом. І я намагаюся писати. Можливо, нарешті я напишу щось хороше", — написав він у короткій двосторінковій записці, яку його сім’я у Філадельфії отримала у п’ятницю, 14 квітня.

Написаний від руки лист, датований 5 квітня, є першим прямим контактом Гершковича зі своєю родиною після його арешту понад два тижні тому в Росії. Лист був написаний російською мовою, якою він розмовляє вдома з батьками, обидва з яких є радянськими емігрантами.

"Мамо, на щастя чи ні, ти підготувала мене до тюремної їжі. Вранці на сніданок нам дають гарячу вівсянку або пшеничну кашу. Я згадую своє дитинство", — зауважив він.

Він також висловив надію на близьку зустріч із рідними.

"Я вас дуже-дуже люблю, і міцно обіймаю. Отримав ваші слова підтримки від адвокатів учора. Дуже вам дякую. До скорої зустрічі", — написав журналіст.

Матір Евана Елла Мілман в інтерв’ю розповіла: "Одна з американських якостей, яку ми засвоїли: бути оптимістом, вірити в щасливий кінець. Ось на чому ми зараз стоїмо. Але я не дурна. Я розумію, про що йдеться. Але це те, у що я вирішила вірити".

Батьки Евана втекли до США з Радянського Союзу у 1979-му — окремо один від одного. Згодом познайомилися в Нью-Йорку. За словами батька Гершковича, він не мав хвилювань, коли його син захотів висвітлювати події в Росії.

"Звісно, зараз це робить моє життя складнішим, бо я відчув, що в дечому зазнав невдачі як батько", — сказав чоловік.

Що відомо про затримання та арешт журналіста WSJ Евана Гершковича

30 березня у місті Єкатеринбург співробітники ФСБ затримали журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича нібито за "шпигунство". За даними ФСБ, Гершкович, "діючи за завданням американської сторони, здійснював збір відомостей, що становлять державну таємницю, про діяльність одного з підприємств російського військово-промислового комплексу".

Вже вдень, Лефортовський суд Москви офіційно заарештував Гершковича за звинуваченнями в шпигунстві.

WSJ заперечує звинувачення ФСБ і вимагає негайного звільнення журналіста. "Репортери без кордонів" вважають затримання Гершковича тиском ФСБ на всіх західних медійників, які продовжують працювати у РФ.

Державний департамент США оголосив арештованого Евана Гершковича "неправомірно затриманим", розпочавши широкі зусилля американського уряду, щоб чинити тиск на Росію для звільненння чоловіка.

Читайте також

Звіт Human Rights про катування у Херсоні, росіяни обстріляли Слов'янськ і міста на Донеччині. 416 день війни. Онлайн

На початок