США оголосили арештованого у РФ репортера WSJ "неправомірно затриманим"

США оголосили арештованого у РФ репортера WSJ "неправомірно затриманим"

Гершкович
Евана Гершковича супроводжують офіцери з Лефортовського суду до автобуса в Москві, Росія, четвер, 30 березня 2023 Фото: АР

Державний департамент США оголосив арештованого у Росії репортера Wall Street Journal Евана Гершковича "неправомірно затриманим", розпочавши широкі зусилля уряду США, щоб чинити тиск на Росію, щоб звільнити його. Про це повідомляє WSJ.

Гершковича затримали за звинуваченням у шпигунстві, яке журнал і уряд США категорично заперечують. Його справа тепер переходить до відділу Держдепартаменту, відомого як Офіс спеціального уповноваженого президента у справах заручників, який зосереджений на переговорах щодо звільнення заручників та інших американців, які класифікуються як незаконно затримані в інших країнах.

"Журналістика — це не злочин. Ми закликаємо Російську Федерацію негайно звільнити пана Гершковича", — сказав речник Держдепартаменту Ведант Патель у заяві.

Департамент також закликав Росію звільнити ще одного американця Пола Велана, якого також визнали неправомірно затриманим. Його засудили до 16 років ув'язнення в російській колонії та досі перебувають у в'язниці. Його родина каже, що звинувачення фальшиві.

Координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі також заявив, що журналіста треба звільнити.

"Йому там не місце. Його треба звільнити. Він журналіст, а не злочинець. І це не означає, що ми не збираємося продовжувати стежити за цією справою якомога уважніше. У нас досі немає консульського доступу, і ми також намагаємося його отримати", — сказав Кірбі.

Що відомо про затримання та арешт журналіста WSJ Евана Гершковича

30 березня у місті Єкатеринбург співробітники ФСБ затримали журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича нібито за "шпигунство". За даними ФСБ, Гершкович, "діючи за завданням американської сторони, здійснював збір відомостей, що становлять державну таємницю, про діяльність одного з підприємств російського військово-промислового комплексу".

Вже вдень, Лефортовський суд Москви офіційно заарештував Гершковича за звинуваченнями в шпигунстві.

WSJ заперечує звинувачення ФСБ і вимагає негайного звільнення журналіста. "Репортери без кордонів" вважають затримання Гершковича тиском ФСБ на всіх західних медійників, які продовжують працювати у РФ.

Вибір редакції

На початок