Українські підприємці отримають від ЄС 7,5 млн євро на підтримку бізнесу — Мінекономіки

Українські підприємці отримають від ЄС 7,5 млн євро на підтримку бізнесу — Мінекономіки

Кав'ярня у Херсоні, малий бізнес
Кав'ярня у Херсоні, малий бізнес. Фото: Суспільне Херсон

У рамках програми Євросоюзу "Єдиний ринок" український бізнес отримає підтримку від Європейської комісії розміром у 7,5 мільйона євро.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

"Європейська комісія вже оголосила дві грантові пропозиції, спрямовані на підтримку українських підприємців. Ініціативи мають спільну назву "ReadyForEU" та загальний бюджет у 7,5 млн євро", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, йдеться про ініціативу "Бізнес-Міст" з бюджетом в 4,5 млн євро, в рамках якої надаватиметься фінансова підтримка українським малим та середнім підприємствам (в тому числі переміщеним компаніям, зареєстрованим в Україні, які зараз працюють з ЄС), які постраждали від війни.

"Метою цієї пропозиції є створення Консорціуму з організацій і підтримки бізнесу, який відбере до 1500 українських МСП, орієнтованих на зростання та сталий розвиток, які отримають пряму підтримку в розмірі до 2500 євро", — йдеться у повідомленні мінекономіки.

Така підтримка покриє витрати на дослідження європейського ринку для пошуку партнерів, юридичні, організаційні чи фінансові консультації щодо створення нової компанії або адаптації існуючої, консультації з прав інтелектуальної власності та відвідування європейських виставок.

Інша ініціатива "Еразмус для молодих підприємців – Україна" з бюджетом у 3 млн євро дозволить новим українським підприємцям отримати досвід ведення бізнесу в країнах ЄС через діючу програму "Еразмус" для молодих підприємців. Цією можливістю зможуть скористатися до 430 нових українських підприємців.

"Такі ініціативи в рамках програми ЄС "Єдиний ринок" допоможуть українським підприємцям знайти нових ділових партнерів в Європі та вийти на нові ринки. Разом з тим, це ще одна можливість для європейського бізнесу зміцнити зв’язки з Україною, інвестувати в українські бізнес-проекти та долучитися до відбудови України", — йдеться у повідомленні.

Програма ЄС "Єдиний ринок" – це проект фінансової підтримки з бюджетом 4,2 млрд євро, який розрахований на 7 років (з 2021 по 2027 роки). Україна братиме участь у таких компонентах програми, як зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих і середніх підприємств (близько 1 млрд євро), а також створення та поширення високоякісної європейської статистики (близько 546 млн євро).

Читайте також

Бізнес під час війни. Миколаївський виробник йогуртів розповів про роботу та допомогу військовим

Бізнес в умовах війни: історія підприємця з Тернополя

ЄС готує 11 пакет санкцій проти РФ

Агросектор, ВПК, ІТ, енергетика: Шмигаль закликав канадський бізнес інвестувати в Україну

Власники тимчасово окупованого найбільшого кизилового саду в Європі розпочинають роботу у Запоріжжі

Вибір редакції

На початок