День працівника ОПК. Зеленський нагородив представників галузі

День працівника ОПК. Зеленський нагородив представників галузі

Президент України Володимир Зеленський 13 квітня 2023 року нагородив представників ОПК
Президент України Володимир Зеленський 13 квітня 2023 року нагородив представників галузі ОПК. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський 13 квітня нагородив представників і представниць галузі оборонно-промислового комплексу України. Як повідомив президент у своєму вечірньому зверненні, нагородження відбулося у Маріїнському палаці в Києві, де вперше був відзначений День працівників і працівниць ОПК.

За словами Зеленського, йдеться про вшанування праці всіх, хто створює українську зброю, українські снаряди, українську техніку. Зокрема, тих, хто створює ракети, які проявили себе в акваторії Чорного моря в цей день рік тому, коли зупинився морський шлях російського чорноморського флагмана. Також це люди, які створюють гармати — 155 міліметрів.

“Які зараз на полі бою і щодо яких чуємо лише позитивні відгуки від наших бійців і… зрозуміло які “відгуки” окупанта”, — сказав Зеленський.

Він додав, що поки не можна розказати більшості тих позитивів, яких досягнуто щодо української зброї та власних українських снарядів не лише за час повномасштабної війни, а й за роки перед нею.

“Але всій нашій державі, всьому суспільству є за що бути вдячними тим професіоналам, які оберігають і розвивають наш оборонно-промисловий комплекс. Які здатні робити для України все — від снаряда до ракети, від артилерії до безпілотників”, — сказав президент.

Він також нагадав, що напередодні підписав указ про встановлення в Україні Дня працівника оборонно-промислового комплексу.

“Саме в цей день “Нептуна”, коли наші ракети уразили “Москву”. Але дякуємо ми й за ракети, і за десятки інших видів озброєння, техніки й снарядів, що постачаються обороні”, — зазначив Зеленський.

Він додав, що впевнений, що український ОПК завжди буде розвиватися саме так, як розвивається вже кілька років — у постійному зростанні, у постійному розширенні номенклатури продукції та можливостей галузі.

9 лютого повідомлялось, що держконцерн "Укроборонпром" та одна з країн Північноатлантичного альянсу почали спільно виробляти міни калібру 120-мм. Також було укладено контракт з Міністерством оборони на постачання цих засобів ураження Збройним силам України.

14 березня "Укроборонпром" розпочав виробляти осколково-фугасні 125-мм снаряди для танкової гармати спільно з однією з країн НАТО.

6 квітня одне з підприємств держконцерну "Укроборонпром" та Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ S.A) уклали угоду про взаємодію у сфері виробництва танкових снарядів калібру 125-мм.

Що відомо про знищення крейсера "Москва"

Увечері 13 квітня голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко заявив, що українські військові поцілили у російський крейсер "Москва", що погрожував захисникам Зміїного.

Речниця Морської охорони Наталя Гуменюк підтвердила Суспільному, що саме крейсер "Москва" погрожував військовим на Зміїному та отримав відповідь: "Русскій воєнний корабль, іді... !".

Міністерство оборони Росії підтвердило, що ракетний крейсер "Москва", на якому 13 квітня спалахнула пожежа, затонув у Чорному морі під час буксування.

Що стосується екіпажу, то його, кажуть росіяни, евакуювали на інші кораблі Чорноморського флоту РФ, які були поруч. За різними даними, екіпаж "Москви" налічував від 416 до 510 людей.

Читайте також

Обстріл Словʼянська, Україна закликає світ відреагувати на відео страт. 414 день війни. Онлайн

Зеленський заснував День працівника оборонно-промислового комплексу України

"Готуємо хлопців. І дуже чекаємо постачання зброї" — Зеленський провів Воєнний кабінет

Вибір редакції

На початок