У Бахмуті загинув студент Могилянки: снайпер влучив у хлопця, коли він рятував побратима

У Бахмуті загинув студент Могилянки: снайпер влучив у хлопця, коли він рятував побратима

У Бахмуті загинув студент Могилянки: снайпер влучив у хлопця, коли він рятував побратима
Іван "Фізик" Рибитва. Фото: НаУКМА / Facebook

7 квітня у бою за Бахмут Донецької області загинув студент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Іван "Фізик" Рибитва. Російський снайпер влучив в шию 19-річного хлопця, коли він надавав першу медичну допомогу пораненому побратиму.

Як повідомляє у Facebook НаУКМА, після початку повномасштабного вторгнення Росії Іван Рибитва взяв академвідпустку з 1-го курсу спеціальності "Фізика" та пішов у Добровольче формування територіальних громад. Після звільнення Київщини від військ РФ, вийшов з ДФТГ та пройшов відбір у 3-тю Окрему Штурмову Бригаду, у січні 2023 доєднався до лав Збройних Сил. Пройшов військові навчання в Великій Британії.

На початку квітня Іван із побратимами стали на підсилення 1-го механізованого батальйону в боях за Бахмут. 7 квітня під час бою надавав першу допомогу побратиму. Намагаючись евакуювати пораненого Іван потрапив під снайперський вогонь та отримав смертельне поранення в шию.

"Він був мужнім і мудрим, неймовірно розумним. Він знайшов себе воїном. На початку вторгнення в нього не було жодного сумніву, що він має робити. Він став на захист нас", — йдеться у повідомленні Могилянки.

Прощання з Іваном Рибитвою відбудеться у четвер (завтра) 13 квітня о 10:00 годині у першому плаці Києво-Могилянської Академії. Поховають бійця на військовому полі Міського (Берковецького) кладовища.

Читайте також

Версія про захоплення понад 75% Бахмута, 18 невдалих атак та знищені склади армії РФ: ситуація 13 квітня

Вибір редакції

На початок