КМДА профінансує енергоефективні проєкти на понад 110 млн гривень. Про що йдеться

КМДА профінансує енергоефективні проєкти на понад 110 млн гривень. Про що йдеться

КМДА профінансує енергоефективні проєкти на понад 110 млн гривень. Про що йдеться
Фото: Суспільне (ілюстративне)

Київська міська державна адміністрація визначила 62 переможця з енергоефективних проєктів 2023 року. Загальна вартість робіт становить 111,8 млн грн. Додатково реалізовуються роботи на 81 об’єкті, які через воєнний стан на початку минулого року були призупинені. Про це повідомляє заступник голови КМДА та голова конкурсної комісії Петро Пантелеєв.

Зазначається, що загалом у 2023 році з бюджету міста на енергоефективні проекти у будинках ОСББОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку та ЖБКЖитлово-будівельний кооператив виділили майже 200 млн грн.

"Цьогорічна зима нам показала, наскільки важливо модернізувати житлові будинки, щоб в осінньо-зимовий період мати змогу економити на опаленні. І тому ми маємо підтримувати такі проекти і робити все можливе для їх реалізації",— каже Пантелеєв.

За його словами, основні роботи проводитимуться з утеплення фасадів, капітальних ремонтів внутрішньобудинкових систем, заміни вікон та дверей на енергозберігаючі. Вцілому завдяки програмі енергозберігаючих проєктів у житлових будинках мешканці можуть виконати такі роботи:

  • встановлення, капремонт та реконструкцію теплових пунктів
  • капремонт та утеплення фасадів
  • капремонт і теплоізоляцію дахів та підвальних перекриттів
  • заміну вікон та дверей на енергозберігаючі у місцях загального користування
  • капремонт (реконструкцію, модернізацію) внутрішньобудинкових інженерних мереж
  • встановлення будинкових лічильників теплової енергії та/або гарячої води
  • капремонт (реконструкцію, модернізацію) систем електричного освітлення із заміною освітлювальних приладів у місцях загального користування на енергоефективні та/або зі встановленням датчиків руху для регулювання освітленості в місцях загального користування
  • реконструкцію або технічне переоснащення систем електропостачання та/або теплопостачання та/або гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії
  • капремонт (реконструкцію, технічне переоснащення) внутрішньобудинкового електричного обладнання
  • інші енергоефективні заходи.

Що відомо про енергоефективні проєкти у Києві

У Києві наприкінці січня 2023 року прийом заявок на енергоефективні проєкти "70/30" продовжили до 1 березня. Наприкінці грудня 2022 року продовжували на місяць прийом заявок для цієї енергоефективної програми.

КМДА приймала заявки для участі у міській конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" з 28 листопада до 28 грудня.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат.

Конкурс енергоефективних проектів у будинках ОСББ та ЖБК діє у столиці з 2015 року та реалізується на умовах співфінансування. 70% вартості робіт фінансується з бюджету міста Києва, а 30% — кошти співвласників.

Читайте також

У Києві в умовах воєнного стану має бути баланс між інтересами підприємців та благоустроєм — Пантелеєв

Вибір редакції

На початок