У Києві продовжили термін подачі заявок для енергоефективної програми "70/30"

У Києві продовжили термін подачі заявок для енергоефективної програми "70/30"

У Києві продовжили термін подачі заявок для енергоефективної програми "70/30"
Фото: Суспільне

Прийом заявок на енергоефективні проєкти "70/30" продовжено ще на один місяць – до 1 березня 2023 року. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на голову конкурсної комісії Петра Пантелеєва.

Зазначається, що рішення прийняли на черговому засіданні комісії для проведення конкурсу з реалізації енергоефективних проєктів у житлових будинках Києва, де створено ОСББОб’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Пантелеєєв нагадав, що ця програма допомагає мешканцям житлових будинків, де створені ОСББ та ЖБКЖитлово-будівельний кооператив, виконати енергоефективні заходи та зменшити вартість комунальних послуг шляхом співфінансування: 30% оплачують мешканці, а 70% – міський бюджет. Проєкти-переможці конкурсу 2022 року, роботи яких не були розпочаті, виконуватимуть у 2023 році.

До переліку робіт, що можуть бути виконані в будинку, належать такі види:

 • капітальний ремонт (реконструкція, модернізація, технічне переоснащення, встановлення) теплових пунктів;
 • капремонт та утеплення фасадів;
 • капремонт і теплоізоляція дахів та підвальних перекриттів;
 • заміна вікон та дверей на енергозберігаючі в місцях загального користування;
 • капремонт (реконструкція, модернізація) внутрішньобудинкових інженерних мереж;
 • встановлення будинкових лічильників теплової енергії та/або гарячої води;
 • капремонт (реконструкція, модернізація) систем електричного освітлення із заміною освітлювальних приладів у місцях загального користування на енергоефективні та/або із встановленням датчиків руху для регулювання освітленості в місцях загального користування;
 • реконструкція або технічне переоснащення систем електропостачання та/або теплопостачання та/або гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії;
 • капремонт (реконструкція, технічне переоснащення) внутрішньобудинкового електричного обладнання;
 • інші енергоефективні заходи.

До проєкту потрібно додати пакет документів:

 • техніко-економічне обґрунтування проєкту;
 • документ, що підтверджує повноваження особи на підписання проєкту;
 • документи, що підтверджують наявність одного або кількох видів гарантування оплати;
 • витяг із протоколу загальних зборів співвласників, що підтверджує їхнє рішення брати участь у конкурсі;
 • проєктно-кошторисна документація (робочий проєкт) та позитивний експертний звіт напрямків (видів робіт), що в рамках проєкту передбачається виконати за рахунок коштів бюджету Києва;
 • копії Статуту ОСББ/ЖБК.

"Прийом проєктів для участі в конкурсі здійснюватимуть фахівці Департаменту житлово-комунальної інфраструктури винятково за попереднім записом щоденно із 08:40 до 11:40 за адресою: вул. Велика Житомирська, 15-А, каб. 9. Записатися для подання проєктної пропозиції можна за телефоном: (044) 279-81-86",— йдеться у повідомленні.

У КМДА зауважили, що до розгляду приймають тільки ті проєкти, які мають повний комплект документів. У разі відсутності будь-якого документу з переліку проєкт не приймається і повертається представнику ОСББ/ЖБК. Під час повітряної тривоги проведення прийому призупиняється.

Що відомо про енергоефективність в Україні

У Києві продовжили на місяць прийом заявок для енергоефективної програми "70/30".

КМДА приймала заявки для участі у міській конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" з 28 листопада до 28 грудня.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат.

21 жовтня 2021 року Верховна рада на позачерговому засіданні підтримала у другому читанні проєкт закону енергетичну ефективність. Документ, зокрема, встановлює норми моніторингу енергетичної ефективності та термомодернізації будівель.

Читайте також

Тікало від хижаків. На Київщині з водойми врятували поранене оленятко

У січні майже 300 киян звернулися за допомогою стосовно домашнього насильства

"Це величезне диво". Експерт розповів про ситуацію з електропостачанням в Україні та Києві

На початок