Чернівецькі ковалі роблять каркас для броньованих машин. Він зможе частково захистити техніку від ударів безпілотників. Такий виріб майстри роблять вперше – креслення їм передали бійці. Каркас варять безплатно, а гроші на матеріали надали благодійники.
Натягнута сітка каркасу може вберегти техніку від осколків, каже коваль Андрій Хорт. Така конструкція – універсальна й може підійти для всієї техніки.
"Гадаю, ми не перші, хто таке робить, але хлопці нас про це попросили. Вони надіслали нам креслення, ми трохи підкоригували їх, щоб зробити конструкцію легшою", – розповідає коваль.


Андрій каже, каркас слугуватиме військовим, ніби гараж. Його зварюють так, щоб бійці могли легко розібрати конструкцію та зібрати, а також, щоб вона була мобільною. Також обтягнуть сіткою, щоб снаряд, який може розірватися поруч з машиною, не пошкодив броню.
"Усі деталі ми робимо однаковими, щоб люди не задумувалися, як їх вставляти. Кажуть, не знаєш, що робити та як збирати, то читай інструкцію. Ми це попередимо, й хлопці зможуть збирати каркас, не задумуючись", – пояснює Хорт.
Каркас хочуть завершити до кінця тижня. Виготовляти його почали ще до того, як оголосили збір грошей на матеріали. Загалом на купівлю труб, фарби та палива зібрали майже 44 тисячі гривень. Хорт каже, багато матеріалів підприємці надали ковалям по собівартості, також були ті, хто віддавав труби для роботи ковалів безплатно. Вкладали також свої гроші.

До початку повномасштабного вторгнення ковалі переважно кували перила та сходи на замовлення. Під час війни робили протитанкові їжаки та зварювали буржуйки для військових, а також укріплені бампери для авто.
За словами Андрія, багато його колег наразі волонтерять – доставляють оптику та безпілотники на фронт.
"Люди змучилися від цього всього – це відчувається по донатах. Це вперше ми збирали гроші на матеріали. Навіть коли варили буржуйки, то люди нам привозили свої газові балони, хоча могли продати їх за дві тисячі. Я не професійний волонтер і з фінансами працювати важко. Але люди надсилають і по вісім тисяч гривень, і по 30 гривень. Тоді розумієш, що для людини це може бути дорого".
Читати також
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]