ПВК "Вагнер" намагалась закупити зброю в Туреччині — Washington Post

ПВК "Вагнер" намагалась закупити зброю в Туреччині — Washington Post

ПВК "Вагнер" намагалась закупити зброю в Туреччині — Washington Post
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

Витік секретних розвідувальних даних Пентагону свідчить про те, що російська приватна військова компанія "Вагнер" могла обговорювати із турецькими підприємцями закупівлю зброї для війни проти України.

Про це повідомляє The Washington Post.

"Документи, які, ймовірно, частково надійшли з Пентагону та відзначені як суворо засекречені, містять тактичну інформацію про війну в Україні, зокрема про бойові можливості країни. За словами одного представника міністерства оборони, схоже, що багато документів було підготовлено взимку для генерала Марка Міллі, голови Об'єднаного комітету начальників штабів та інших високопосадових військових чинів, але вони були доступні й іншим американським військовослужбовцям та контрактним. співробітникам із необхідним рівнем допуску", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, деякі документи включають аналіз розвідувальних служб США про Росію та низку інших країн, заснований на інформації, отриманій із секретних джерел. Серед іншого вони показують, що Сполучені Штати отримали доступ до внутрішніх планів російської приватної військової компанії "Вагнер" та свідчать про те, що найманці намагалися закупити зброю у Туреччини, союзника НАТО.

"На початку лютого співробітники Вагнера "зустрічалися з турецькими контактами, щоби закупити зброю та обладнання в Туреччині для зусиль Вагнера в Малі та Україні", йдеться в одному зі звітів з використанням варіанту написання назви групи. Далі у звіті йдеться, що тимчасовий президент Малі Ассімі Гоїта "підтвердив, що Малі може купувати зброю в Туреччині від імені "Вагнера", — зазначає видання.

При цьому зі звіту незрозуміло, чи міг турецький уряд знати про зусилля Вагнера і чи виявилися вони плідними. Однак викриття того, що союзник по НАТО, можливо, допомагав Росії у її війні з Україною, може виявитися вибухонебезпечним, особливо через те, що Туреччина намагається заблокувати вступ Швеції до лав трансатлантичного військового альянсу, пише WP.

Представник уряду Туреччини відмовився від коментарів журналістам видання. Посольство Малі у Вашингтоні не відповіло на запит про коментарі.

Як зауважує The Washington Post, витік секретних документів відкриває рідкісне вікно у внутрішню роботу американської розвідки. За словами двох офіційних осіб США, у п'ятницю, 7 квітня, вище керівництво Пентагону обмежило потік розвідданих у відповідь на викриття. Один з них описав запобіжні заходи як "надзвичайно суворі" і сказав, що вони виявили високий рівень паніки серед керівництва Пентагону.

"Повний масштаб витоку був незрозумілий. Другий представник міністерства оборони сказав, що те, що з'явилося у мережі, ймовірно, було результатом розголошення однієї серії документів, але чиновники ще не були впевнені у цьому", — пише видання.

Водночас документи демонструють те, що давно було зрозуміло, але ніколи не виражалося публічно: розвідувальна спільнота США настільки глибоко проникла до російської армії та її командування, що може заздалегідь попереджати Україну про напади та достовірно оцінювати сильні та слабкі сторони російських сил, наголошують журналісти.

Читайте також

Пентагон розслідує витік документів США та НАТО про підготовку українського наступу — The New York Times

Обстріл Запоріжжя, повернення депортованих дітей, сотні БТР від Польщі, бої на Донеччині. 410 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок