Росія застосовує артилерію для компенсації зниження боєздатності — ISW

Росія застосовує артилерію для компенсації зниження боєздатності — ISW

Росія застосовує артилерію для компенсації зниження боєздатності — ISW
. Фото з особистого архіву Богдана Калініченка

Російські військові підрозділи покладаються на артилерію, щоб компенсувати основні недоліки в боєздатності військ РФ.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

"Динаміка використання артилерії на полі бою в Україні відображає той факт, що російські сили використовують артилерію, щоб компенсувати свої наступальні можливості, що погіршилися", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, аналітики ISW звернули увагу на те, що колишній "міністр безпеки" так званої ДНР, а нині командир батальйону "Схід" Олександр Ходаковський повідомив, що російське командування ухвалило рішення припинити щоденну видачу боєприпасів на ділянки фронту, де практично не ведуться активні наступальні дії.

"Ходаковський зазначив, що нестача артилерії на передовій частково пов'язана з підготовкою до українського контрнаступу. Заява Ходаковського вказує на те, що російське командування має суворо розставити пріоритети у постачанні артилерійських боєприпасів через їхній брак", — зазначається в публікації.

Високий попит на снаряди вказує на те, що російські сили, як і раніше, значною мірою покладаються на артилерію, щоб компенсувати основні недоліки в боєздатності, включаючи погані навички Росії у визначенні цілей, недостатні можливості наземних атак та недостатню можливість застосування авіації в Україні.

"Російські сили використовують важкі артилерійські обстріли, щоб зрівняти населені пункти перед тим, як захопити їх наземними атаками, компенсуючи необхідність проведення ефективних піхотних атак або нанесення авіаударів з використанням дефіцитних високоточних боєприпасів та піддаючи літаки та пілотів ризику поразки українською ППО", — зауважили в ISW.

При цьому газета Washington Post повідомила 8 квітня, що натомість українські сили використовують утричі менше снарядів, аніж російські, і що українські сили економлять снаряди, ретельно розставляючи пріоритети для цілей.

"Українські сили точніші в цілевказанні, але також, ймовірно, виграють від того, що на більшості ділянок займають оборону — наступальні операції зазвичай вимагають підвищених вимог до артилерії", — пояснюють в Інституті.

Читайте також

Українські військові витрачають втричі менше снарядів, ніж РФ — Washington Post

Повернення депортованих дітей, сотні БТР від Польщі, бої за Мар'їнку та Бахмут. 410 день війни. Онлайн

На початок