Чи запрацюють станції-привиди київського метро

Чи запрацюють станції-привиди київського метро

Ексклюзивно
Чи запрацюють станції-привиди київського метро
Недобудована станція київського метрополітену "Львівська брама". Фото: КП "Київський метрополітен"

Добудова та відкриття станцій "Львівська Брама" і "Теличка" "зеленої" гілки київського метрополітену, наразі не планується. Як стало відомо Суспільному, на це міська влада не передбачила кошти.

Як повідомили у КП "Київський метрополітен", 24 грудня 2020 року Київська міська рада затвердила рішення "Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки", проте виділення коштів на будівництво станцій та їх вестибюлів не передбачені. Тому строки добудови та відкриття знову переносяться на невизначений термін.

У лютому 2022 року, ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, КП "Київський метрополітен" оголосило тендер на проектування входу станції метро "Львівська брама" з очікуваною ціною 73,4 мільйона.

Згідно з документацією, вихід буде не на Львівській площі, як планували раніше, а на Січових Стрільців, тобто на 300 метрів на захід.

"Після включення вищезгаданих заходів до "Програми економічного і соціального розвитку м. Києва" та відповідно виділення коштів на поточний та наступні роки, КП "Київський метрополітен" забезпечить виконання робіт", — зазначили у відомстві.

Що відомо про станції київського метро "Львівська брама" та "Теличка"

"Львівська брама" — це незавершена станція київського метрополітену, яка розташована на зеленій гілці між станціями "Золоті ворота" й "Лук’янівська" та має виходити на Львівську площу.

Станцію почали будувати в середині 1991 року, але через брак коштів роботи заморозили в 1996 році. Плани відкрити станцію неодноразово переносилися і до цього часу проєкт залишається нереалізованим.

Будівництво станції "Теличка" розпочалося на початку 1990-х. Роботи припинилися наприкінці 1990-х, у зв'язку з тим, що фактично, станція розташована в індустріальному районі та через малий пасажиропотік. Зараз роботи на станції не ведуться.

Читайте також

Коли станції київського метро можуть отримати нові назви

Станція київського метро "Гідропарк" відновила роботу

Вибір редакції

На початок