Торік 53 ветерани-підприємці отримали гранти на розвиток бізнесу — Лапутіна

Торік 53 ветерани-підприємці отримали гранти на розвиток бізнесу — Лапутіна

Ексклюзивно
Торік 53 ветерани-підприємці отримали гранти на розвиток бізнесу — Лапутіна
Фото: Мінветеранів

За 2022 рік на конкурсній основі 53 підприємці-ветерани отримали гранти у розмірі 500 тисяч — 1 млн грн на розвиток власного бізнесу. Про це в етері марафону "Єдині новини" сказала міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

За її словами, створення економічних можливостей — гранти ветеранам — урядовий проєкт, ініційований Міністерством економіки.

"Воно працює вже кілька днів, Мінекономіки має інформацію, хто туди звертається. Окремий проєкт у справах ветеранів вже працює", — сказала міністерка.

Лапутіна зазначила, що в державі створений Український ветеранський фонд (УВФ), який з початку широкомасштабного вторгнення надає підтримку ветеранським підприємницьким ініціативам.

"За 2022 рік на конкурсній основі нами надано 53 підприємцям-ветеранам гранти у розмірі 500 тис. - 1 млн грн на розвиток власного бізнесу, який існує протягом не менше двох років до моменту подачі заявки в УВФ. Цього року ми відкрили проєкт "Варто робити своє", де за підтримки БФ "МХП — громаді" будемо надавати вже 1,5 млн грн ветеранам-підприємцям, які правильно оформлять свої документи, бізнес яких також існує не менше, ніж два роки", — сказала вона.

За словами Лапутіної, українські підприємці-ветерани працюють у сфері різного бізнесу і вже отримали гранти "на дуже цікаві проекти".

Наприклад, один фермер родом з Донецька, який 2014 року пішов захищати Україну, став УБД. Звільнившись з лав ЗСУ чоловік створив у Костянтинівці крафтову ферму з виробництва сільгосппродукції, яка мала великий попит серед населення.

"З початком широкомасштабного вторгнення ферма опинилася на небезпечній території. І він (фермер-ветеран — ред.) отримав пропозицію від свого побратима з заходу України перевести свій бізнес. Він подався на цей грант, на конкурсній основі його виграв і перевіз всю ферму — багато тварин, обладнання і зараз розвиває, продає свою продукцію, платить податки", — розповіла міністерка.

Ще одним позитивним прикладом, за словами Лапутіної є один з філіалів "Ветерано-піца", який виграв грант на піцу з доставкою, на розширення свого бізнесу і можливість працевлаштування додаткової кількості людей.

"Це нас надихає. Прикладів дуже багато. Серед переможців є підприємства, які виготовляють засоби для чищення зброї, шиють військовий одяг. Крім того, що вони розвивають економіку країни в той період, коли вона того як найбільше потребує, вони ще підтримують оборону. Це дуже важливо", — сказала вона.

Міністерка зазначила, що зараз запрацює урядова програма і створить додаткові можливості для українських захисників і захисниць отримати кошти на розвиток власного бізнесу.

"Ці кошти підуть потім на податки, і підтримуватимуть нас після нашої перемоги у період відновлення", — сказала Лапутна.

Що відомо про програму "Економічні можливості для ветеранів"

Уряд розширив проєкт єРобота та запускає нові грантові програми для ветеранів на започаткування або розвиток власного бізнесу.

"Буде розширена програма "ветеранський бізнес", а також розширення грантів "Є-робота". Йдеться про ветеранів і членів їх родин які зможуть отримати кошти на запуск власної справи в будь-якій сфері", — сказав прем'єр Денис Шмигаль.

Зокрема, запускаються нові грантові програми, за якими можна отримати грант:

  • 250 тис. грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис. грн — для члена сім'ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

За прогнозами Міністерства у справах ветеранів, після війни в Україні налічуватиметься близько 3 млн ветеранів.

Читайте також

Українські ветерани можуть отримати по 16 тисяч гривень — Мінветеранів

Підтримка ветеранського бізнесу: захисники України можуть отримати гранти до 1,5 млн грн

"Вирізали все, що можна продати": мешканець Сумщини скаржиться, що йому перешкоджають відновлювати ферму

Більш ніж половина ветеранів хочуть мати власний бізнес — опитування

Вибір редакції

На початок