Мультипредметний тест на Харківщині: які особливості, скількох абітурієнтів очікують

Мультипредметний тест на Харківщині: які особливості, скількох абітурієнтів очікують

Мультипредметний тест на Харківщині: які особливості, скількох абітурієнтів очікують
Брифінг на тему проведення національного мультипредметного тесту в Харківській області. 6 квітня, 2023. Фото: Суспільне Харків

Цього року національний мультипредметний тест на Харківщині мають скласти більш як 20 тисяч абітурієнтів.

Таку цифру під час брифінгу 6 квітня назвав директор Департаменту науки і освіти ХОВА Олексій Литвинов.

"У цьому році ми очікуємо майже трохи більш як 20 000 випускників із закладів загальної середньої освіти і інших закладів, які потенційно матимуть можливість і бажання вступити до закладів інших ступенів освіти. Приблизно більш ніж половина з них зараз перебувають в межах Харківської області", — сказав Литвинов.

Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко сказав, що між мультипредметним тестом 2022 та 2023 років є кілька відмінностей.

Зокрема:

  • цього року на НМТ виносять три предмети, а не чотири (обов'язковими є українська мова та математика, третій предмет абітурієнт обирає самостійно). За словами Сидоренка, обрати можна будь-який предмет крім географії;
  • тест триватиме 180 хвилин, що більше, ніж було торік;
  • для того, щоб отримати мінімальну "позитивну" оцінку, тобто пройти поріг, встановлений на рівні 10% від загального обсягу питань.

"Умовно скажемо: якщо 40 завдань міститься у тому чи іншому предметі, то достатньо набрати 4% правильних відповідей. І тільки тоді результати цього абітурієнта рахуються по шкалі до 200 балів з відповідною оцінкою", — пояснює Сидоренко.

Реєстрація на мультипредметний тест почалась 3 квітня. Триватиме вона до початку травня.

"Ми вперше за всю історію проведення зовнішніх оцінювань здійснюємо реєстрацію без паперових носіїв, лише за допомогою електронних засобів зв'язку", — додає Сидоренко.

"Це безпрецедентна технологія, яка в Україні ще ніколи не використовувалася"

"Це дуже важливо, тому що абітурієнт не просто реєструється. Він має бути чітко ідентифікований для того, щоб отримати свій результат", — говорить очільник регіонального центру оцінювання якості освіти.

Скласти мультипредметний тест можна буде не лише у Харкові, а й в інших місцях області, які регіональний центр оцінювання визначає спільно з обласною військовою адміністрацією.

Читайте також

Освіта під час війни та підготовка до НМТ: інтерв'ю з очільником Харківського центру оцінювання якості освіти

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок