Чехія планує надати Україні військову допомогу на понад $30 млн

Чехія планує надати Україні військову допомогу на понад $30 млн

Яна Чернохова
. Фото: Яна Чернохова/Twitter

Чехія планує надати військову допомогу Україні на суму 600-700 мільйонів крон (понад 30 млн доларів). Про це повідомила міністерка оборони Чехії Яна Чернохова, передає ČTK.

За її словами, це майно з армійських складів. Міністерка надала президентові Петеру Павелу список допомоги, який Чехія вже надіслала Україні та планує передати найближчим часом.

"Допомога, яку ми плануємо разом із начальником Генштабу, коштує близько 600-700 млн крон. Це не фінансова допомога, це військове обладнання, яке все ще перебуває на наших складах, яке є "непотрібним" і яке армія справді може відправити в Україну, не ставлячи під загрозу власну обороноздатність", — сказала Чернохова.

За її словами, що Міноборони завжди стежить за тим, щоб обладнання, яке відправляється в Україну, можна було замінити.

Читайте також: Чехія виступає за реформування Радбезу ООН

Видання зазначає, що недавно чеський президент заявив, що його країна допомагала Україні з постачанням зброї, наскільки це було можливо, але інших варіантів у неї вже немає. Він також бачить певні можливості у сфері протиповітряної оборони та боєприпасів, для яких Чехія має виробничі потужності.

За словами Чернохової, допомога у цій сфері відбувається, вона згадала про створення спільного чесько-українського виробничого кластера та постачання приватних компаній, яким держава видає прискорені дозволи.

Що відомо про допомогу Чехії Україні

Раніше, 20 жовтня, стало відомо, що Чехія передасть новий пакет військової допомоги для України. До цього, 5 жовтня, чеська міністерка оборони Яна Чернохова повідомила, що Чехія відправляє в Україну військову допомогу і до нового пакету допомоги входить важка техніка.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чехія надала українській стороні безпекової допомоги на суму понад 3,5 мільярда крон (152 мільйони доларів).

Чехія також передала Україні гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.

У лютому 2023 року стало відомо, що у Чехії виготовлятимуть засоби протиповітряної оборони спеціально для потреб української армії.

На початок