Польща хоче бути першою в процесі відновлення України — Моравецький

Польща хоче бути першою в процесі відновлення України — Моравецький

Польща хоче бути першою в процесі відновлення України — Моравецький
. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький і президент України Володимир Зеленський у Варшаві 5 квітня 2023 р. Фото: Associated Press

Польща хоче бути першою в процесі відновлення України, а Україна своєю чергою зацікавлена у максимальному залученні польського бізнесу. Про це на пресконференції заявили прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та президент України Володимир Зеленський.

Моравецький наголосив, що українці є справжнім щитом Польщі для всієї Європи, і ЄС повинен пам'ятати про це.

"Ми разом будуємо план миру та відбудови на майбутнє, і сьогодні ми вже заявили, що кілька сотень польських компаній готові взяти участь у відбудові України. Будемо сподіватися, що перемога прийде дуже скоро і ці компанії зможуть взяти участь у процесі відбудови. Польща хоче бути першою в процесі відновлення України", — сказав він.

Польський прем'єр висловив сподівання, що винні у воєнних злочинах проти України будуть притягнуті до відповідальності.

"Ми віримо в мир, ми не приймаємо позицію, коли Україна припиняє війну, і саме Україна має вирішити, який мир буде для неї прийнятним", — наголосив Моравецький.

У канцелярії польського прем'єра повідомили, що за результатами Зеленського і Моравецького зустрічі було підписано Меморандуми про співпрацю у відбудові України та угоду про співпрацю у спільному виробництві 125-мм танкових боєприпасів.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна зацікавлена у польських інвестиціях.

"Ми зацікавлені у максимальному залученні польського бізнесу в Україну. Я хочу зазначити для потенційних інвесторів: ми працюємо над мінімізацією воєнних ризиків", — сказав він.

За словами Зеленського, країни підписали окремий документ про відновлення України.

"Важливо, щоб економічне зростання, над яким ми разом працюємо, давало конкретне збільшення робочих місць у двох країнах. Ми дуже в цьому зацікавлені. Це дасть нам з Польщею ще й позитивний соціальний результат", — сказав він.

Президент також повідомив, що обговорив з керівництвом Польщі створення спільних підприємств для виробництва озброєнь та боєприпасів.

Що відомо про візит Зеленського до Польщі

Президент Володимир Зеленський разом з дружиною 5 квітня перебуває з офіційним візитом у Польщі.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Польща надає новий пакет військової допомоги. Він також перерахував, що буде у новому пакеті допомоги: "Ми підписуємо документ про постачання польських БТР Rosomak, самохідних мінометів Rak, систем ППО зокрема дуже ефективних Piorun, і ви молодці, що виробляєте такий важливий продукт, який захищає українські життя, МіГів та іншого озброєння, якого ми так потребуємо".

Дивіться також

Масові поховання, знищена "Мрія", шафка — річниця звільнення Бучі, Бородянки та Гостомеля в фотографіях Суспільного

На початок