Колесо огляду у Чернігові побудують: де і за яких умов

Колесо огляду у Чернігові побудують: де і за яких умов

Колесо огляду у Чернігові побудують: де і за яких умов UA: Чернігів

Землю під будівництво колеса огляду навпроти Інституту історії у Чернігові виділили. Таке рішення прийняли сьогодні, 25 червня, на сесії міської ради. «За» проголосували 26 з 34 присутні в залі депутатів. Двоє проголосували проти, шестеро утримались. Ухваленню рішення передувала майже годинна дискусія про місце та доцільність будівництва колеса огляду в центрі міста.

Протягом години на сесії міської ради обговорювали питання виділення землі на Алеї героїв, навпроти Інституту історії, під будівництво колеса огляду. Нагадаємо, міська рада планує розробити проект та провести відкритий конкурс інвесторів. Будуватиме колесо приватне підприємство, яке переможе. За словами Владислава Атрошенка, перемовини вже ведуть.

«Попередньо перемовини йдуть по деяких напрямках з представниками «Concorde Capital», це інвестиційна компанія. Оператор там може бути навіть потужний іноземний», - сказав Владислав Атрошенко.

Колесо огляду має бути щонайменше на три метри нижче, аніж хрест Катерининської церкви, каже Владислав Атрошенко. Зняти питання про виділення землі з розгляду рекомендували три постійні комісії міської ради. Міський голова просить депутатів голосувати «За».

«Я просив би підтримати. Далі в нас виборчий період – ще буде втрата часу і так далі… Якщо в нас там щось буде не стикуватися, ми не використаємо цю землю. Повернемо її. І там нічого не відбудеться.»

Правозахисник Олександр Гашпар каже, що треба рахуватися з тим, що історичний центр міста Чернігова включений до попереднього списку культурної спадщини ЮНЕСКО. І слід узгоджувати проект саме з ЮНЕСКО.

Пропонували змінити місце розташування – перенести колесо огляду на територію «Дворянського зібрання». Розглядали також локацію, де в минулому стояв пам’ятник Леніну.

Третє альтернативне місце будівництва – занедбану територію на вул. Пушкіна, запропонував член партії «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Тимошенко. Він один з двох депутатів, які голосували проти.

За словами Владислава Атрошенка, з колеса турист зможе побачити зразу і церкви, і центральну алею, і світломузикальні фонтани. Тобто це набагато кращий краєвид.

Депутатка від «Радикальної партії Олега Ляшка» Ірина Березинець пропонувала замість колеса встановити на Алеї Героїв швидкісний ліфт із скляною терасою та рестораном нагорі.

«Чи навіть може бути інший проект. Як, наприклад, дзвіниця Катерининської церкви за швидкісним ліфтом, де будуть і дзвони , і її можна буде побудувати вище, і зробити такий ліфт, який буде магнітом туристичним», - запропонувала Ірина Березинець.

На сесію прийшов народний депутат Сергій Гривко, просив провести громадські слухання до прийняття рішення про виділення землі.

«Для того, щоб провести громадські слухання. Треба, щоб був проект, необхідно визначити земельну ділянку», - зазначив Ярослав Куц.

Зрештою, після годинної дискусії Владислав Атрошенко ставить питання на голосування та дає особисте зобов’язання провести громадські слухання після розробки проекту.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства Ярослава Куца, на розробку проекту та підготовку ділянки до будівництва місто витратить від 200 до 300 тисяч гривень. Всі витрати включать у вартість оренди для інвестора.

Читайте також: «Жабки» можуть повернутися до центру Чернігова

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди