«Жабки» можуть повернутися до центру Чернігова

«Жабки» можуть повернутися до центру Чернігова

«Жабки» можуть повернутися до центру Чернігова
Цікавий Чернігів

«Жабки» можуть повернутися до Чернігова. Сьогодні, 23 червня, на ранковій нараді міський голова доручив провести опитування стосовно повернення жабок на фонтан у сквері Попудренка.

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко сказав, що є багато звернень людей, які просять повернути фонтан з жабками.

«Як такої, ідеї безпосередньо нема, але в рамках реконструкції скверу це можна зробити.»

Фонтан з жабками побудували у 1937 році. Так він виглядав у довоєнному 40-му.

Так фонтан виглядав у 1940 році
Так фонтан виглядав у 1940 році. Фото - Анатолія Ярошенка

Після війни фонтан від реставрували, він змінився і мав такий вигляд.

Так фонтан виглядав після реставрації
Так фонтан виглядав після реставрації. Фото - Анатолія Ярошенка

У 2002-му його демонтували, бо реконструкція була неможливою, каже заступник директора «Чернігівбудінвесту» Олександр Сердюк. Він тоді приймав рішення про демонтаж.

«Сквер і фонтан були нижчі ніж оточуючі дороги десь на метр. Коли постало питання що робити, коли будемо робити реконструкцію, звичайно ж було прийнято рішення, що потрібно фонтан зносити, інакше його потрібно було засипати повністю. Підняти його було неможливо.»
Демонтаж «Жабок»
Демонтаж «Жабок». Фото - Анатолія Ярошенка

Демонтаж «Жабок»
Демонтаж «Жабок». Фото - Анатолія Ярошенка

Про збереження «жабок» під час ремонтних робіт ніхто не думав, каже Валерій Чемеров. Він викупив двох жаб, відреставрував їх та поставив на власному подвір’ї.

«Вони були демонтовані кувалдами. Я дізнався де вони знаходяться, викупив декілька штук, які більш-менш була змога відновити, вивіз додому і відновив самостійно. Пофарбував, поставив, щоб залишались спогади про наше дитинство.»

Скульптурки не мали жодної цінності, тому не було сенсу їх залишати, каже Олександр Сердюк.

«Асоціація жабок, коли був той фонтан, це для мене і багатьох хто обговорював це питання, це ближче до болота. Не хотілося б щоб місто асоціювалося із болотом.»

Сучасний сквер імені Попудренка – повністю відповідає інтер’єру, каже архітектор Ярослав Задорожний.

«Вони там не впишуться. Якщо є якесь чітке бачення і воно буде доцільне, то треба його розглядати. В даному випадку, сама ідея для мене трішки дивна, тому що жабки це з мого глибокого дитинства, а є люди молодші, які не пам’ятають. Постає питання для кого це? Чи буде це якимось магнітом для туристів? Це внутрішня чернігівська історія, її не продати приїжджим. Самі жабки не були ідеальної форми, з супер гарними лініями, це були звичайні бетонні вироби, які були актуальні на той момент», - сказав Ярослав Задорожний.

За словами мера – жабок спробують знайти, оцінити їх стан і потім приймати рішення. Реконструкцію парку Попудренка запланували на наступний рік.

Читайте також: Декоративне панно з Градецького розібрали і передали до художнього музею Чернігова

На початок