Естонія заблокувала ще 53 сайти, які дозволяли дивитися заборонені російські телеканали

Естонія заблокувала ще 53 сайти, які дозволяли дивитися заборонені російські телеканали

Естонський прапор
Естонський прапор. Unsplash

В Естонії Департамент захисту прав споживачів та технічного нагляду (TTJA) поінформував інтернет-провайдерів про 53 домени, через які можна дивитися заборонені в Європейському Союзі телеканали російської пропаганди. Про це 5 квітня повідомили на сайті TTJA.

Станом на зараз, за даними департаменту, в Естонії для захисту інформаційного простору та забезпечення дотримання санкцій обмежили доступ до 195 веб-сайтів та 51 телеканалу.

TTJA продовжує моніторинг телеканалів та веб-сайтів. Департамент також продовжить інформувати телекомунікаційні компанії про телеканали та веб-сайти, поширення яких в Естонії необхідно припинити через міжнародні санкції.

“Опитування громадської думки, проведене на замовлення Держканцелярії, свідчить, що згадка російських каналів як важливого джерела інформації за рік знизилася з 33% до 11%, а довіра — з 40% до 18%. На підставі цих цифр можна сказати, що робота із захисту естонського інформаційного простору була ефективною”, — заявила  генеральна директорка TTJA Крісті Тальвінг.

При цьому в Естонії телеглядач, як і раніше, може отримувати контент російською мовою. TTJA видав дозвіл на діяльність телеканалам Kanal 7, Kanal 7+, Kino 7, Orsent TV, OTV, Semejka, Super Baltic, Super Plus, 3+ Estonia. Також в Естонського телерадіомовлення є свій російськомовний телеканал ETV+.

Раніше стало відомо, що Литовська комісія з радіо і телебачення (LRTK) у середу, 8 березня, з урахуванням санкцій ЄС ухвалила рішення заблокувати в країні доступ до IP-адрес, які дають змогу дивитися телеканали російської пропаганди.

Читайте також

"Військова допомога, яку Естонія надала Україні перевищує третину оборонного бюджету країни" — міністр оборони Естонії

"Удар в плані збору інформації". Росія знижує рівень дипвідносин з Естонією, Таллінн оголосив дзеркальну відповідь

На початок