У Литві заблокують IP-адреси з виходом на пропагандистські канали РФ

У Литві заблокують IP-адреси з виходом на пропагандистські канали РФ

Приміщення Сейму Литовської Республіки
Акція протесту проти російських атак в Україні біля посольства Росії у Вільнюсі, Литва, у четвер, 24 лютого 2022 року. Фото: AP

Литовська комісія з радіо і телебачення (LRTK) у середу, 8 березня, з урахуванням санкцій ЄС ухвалила рішення заблокувати в країні доступ до IP-адрес, які дають змогу дивитися телеканали російської пропаганди. Про це повідомляється на сайті комісії.

“LRTK ухвалила рішення дати обов’язкові вказівки інтернет-провайдерам щодо скасування доступу до IP-адрес, які надають можливість дивитися кремлівські пропагандистські телеканали “НТВ”, “Первый канал”, “Россия 1”, “Россия 24” і “РТР Планета”, до яких Європейський Союз застосовує обмежувальні заходи – санкції”, — наголошують у комісії.

Моніторинг комісії встановив, що в інтернеті поширюються телеканали, які підпадають під санкції ЄС. Прийом пакетів даних заборонених телеканалів відбувається з використанням IP-адрес серверів. Це дає змогу отримувати доступ до підсанкційних телеканалів.

Відтак, LRTK ухвалила рішення доручити провайдерам мереж електронного зв'язку загального користування та послуг електронного зв'язку загального користування не пізніше як за п'ять робочих днів від дня набуття чинності цим рішенням скасувати можливість доступу до зазначених IP-адрес. Порушення міжнародних санкцій тягнуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

“Тому LRTK ухвалила рішення доручити провайдерам електронних комунікаційних мереж загального користування та послуг не пізніше 5 робочих днів з дня набрання чинності цим рішенням скасувати можливість доступу до зазначених IP-адрес, які використовуються для доступу до телеканалів, які підпадають під санкції, затверджені Радою ЄС”, — йдеться у повідомленні.

У комісії попередили, що за порушення міжнародних санкцій передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Читайте також

Литва готує новий пакет військової допомоги для України

Литва виділить 12 млн євро для відновлення енергетичної інфраструктури України

На початок