"Удар в плані збору інформації". Росія знижує рівень дипвідносин з Естонією, Таллінн оголосив дзеркальну відповідь

"Удар в плані збору інформації". Росія знижує рівень дипвідносин з Естонією, Таллінн оголосив дзеркальну відповідь

Доповнено
"Удар в плані збору інформації". Росія знижує рівень дипвідносин з Естонією, Таллінн оголосив дзеркальну відповідь
Естонський прапор. Unsplash

МЗС Росії оголосило про зниження рівня дипломатичних відносин з Естонією і зобов'язало посла цієї балтійської країни Маргуса Лайдре покинути країну 7 лютого. У відповідь Таллінн оголосив, що посол РФ в Естонії має покинути країну у той самий день.

У російському МЗС звинуватили керівництво Естонії у руйнуванні відносин із Росією.

"Тотальна русофобія, культивування ворожості щодо нашої країни зведені Таллінном у ранг державної політики", — йдеться у заяві дипвідомства.

У МЗС РФ заявили про "радикальне скорочення чисельного складу російського посольства в Таллінні" і ухвалене рішення про зниження рівня диппредставника в обох країнах до Тимчасового повіреного у справах.

"23 січня в МЗС Росії було викликано посла Естонії Маргуса Лайдре. Йому заявлено рішучий протест у зв'язку з діями естонської влади. Послу Естонської Республіки слід залишити Російську Федерацію 7 лютого 2023 року", — йдеться у заяві дипвідомства.

У відповідь на заяву МЗС РФ міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що країна дотримується паритетності у відносинах з Москвою і висилає російського посла у відповідь.

“Естонія бере до відома сьогоднішнє рішення Росії скоротити дипломатичну присутність до рівня тимчасового повіреного. Ми дотримуємося принципу паритетності у відносинах з Росією, а це означає, що посол Росії піде одночасно з естонським послом у Росії", — сказав він.

Посол Естонії в РФ Маргус Лайдре пояснив, що оголошене Росією рішення не означає вислання з країни голови дипломатичної установи. Про це він сказав в інтерв'ю естонському суспільному мовнику.

"Нюанс полягає в тому, що рівень дипломатичного представництва знижується і представлятиме інтереси Естонії в Москві, і Росії в Таллінні будуть тимчасові повірені у справах", — сказав він.

За словами посла, його замінить тимчасовий повірений у справах. У дипломатичних табелях про ранги це представництво на сходинку нижче.

Лайдре також заявив, що його від'їзд із Росії є ударом, особливо у плані збору інформації.

"Це, безумовно, удар, оскільки посол через свій статус має набагато більший доступ до джерел інформації, ніж дипломати нижчого рівня. Багато країн ЄС та НАТО направляють сюди нового посла саме з тією метою, щоб у країні, яка перебуває у стані війни, було якнайвище диппредставництво, щоб спостерігати за тим, що відбувається на місці, і збирати інформацію", — сказав дипломат.

Водночас він наголосив, що зниження дипломатичного рівня суттєвого не вплине на надання консульської допомоги громадянам.

Читайте також

Естонія передала Україні всі свої 155 мм гаубиці — посол

На початок