Британська розвідка пояснила, як РФ лататиме прогалини у фінансах через війну в Україні

Британська розвідка пояснила, як РФ лататиме прогалини у фінансах через війну в Україні

Росія
. Прапор РФ. Фото: Getty Images

Російські чиновники, ймовірно, розглядають випуск зовнішнього боргу як один із способів залатати прогалини у російських фінансах через тривалу війну в Україні. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки. Однак залишається незрозумілим, чи вдасться Росії реалізувати ці заходи.

28 березня прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін заявив, що "розробляється перехід до випуску частини державного боргу Росії в іноземній валюті", відзначили у британській розвідці.

Цей крок майже напевно свідчить про те, що Росія очікує на зовнішню фінансову підтримку з боку іноземних держав, які вона вважає "дружніми", наголошують британські розвідники.

“Після завершення розробки інвестори з інших країн зможуть придбати суверенний борг Росії і таким чином профінансувати частину майбутнього дефіциту російського бюджету. Такі інвестори опосередковано фінансуватимуть вторгнення Росії в Україну”, — йдеться у повідомленні.

Як відзначили у британській розвідці, в останні місяці російські банки були основними покупцями російського державного боргу. Однак вони навряд чи зможуть повністю профінансувати очікуваний майбутній бюджетний дефіцит.

Читайте також

В ООН продовжать розслідувати злочини росіян, США надають боєприпаси. 406 день війни. Онлайн

В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут і Мар’їнка — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони завдала 9 ударів по особовому складу і техніці окупантів — Генштаб ЗСУ

ISW: Кремль використовує ядерні погрози для стримування військової допомоги Україні напередодні контрнаступу

На початок