Україні потрібні гроші для швидкого відновлення — Зеленський

Україні потрібні гроші для швидкого відновлення — Зеленський

Україні потрібні гроші для швидкого відновлення — Зеленський
. Президент Володимир Зеленський під час поїздки на Чернігівщину 3 квітня 2023 р. / Фото: пресслужба президента

Україна хоче миру, а тому потребує підтримки, щоб перемогти Росію на полі бою і для швидкого відновлення. Про це під час поїздки на Чернігівщину сказав президент Володимир Зеленський, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми потребуємо більше підтримки не лише від Німеччини, від США, Британії, від Євросоюзу. Бо ми хочемо миру. Як мати мир, коли поруч Росія? Тільки перемога на полі бою на нашій землі, щоб зупинити Росію. Інакше вони підуть далі в Європу, в ж бачите, що відбувалося в окупованих громадах. Ще не всі населені пункти деокуповані", — сказав він.

Водночас президент зазначив, що не знає, які суми коштів потрібні Україні.

"Йдеться про сотні мільярдів. Але насправді йдеться не стільки про гроші. Є ще ментальне здоров'я. Грошима не повернути українцям життя, яке було до вторгнення Росії. Потрібні гроші для швидкого відновлення, бо всі гроші ми витрачаємо на поле бою, на армію, на підтримку вчителів і медиків. Нема грошей на інновації зараз. Тому потрібна підтримка", — сказав Зеленський.

Що відомо про збитки України від повномасштабного вторгнення РФ

3 березня під час річного звіту прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що сума збитків, завданих Росією Україні, станом на 1 січня може зрости до 600-750 млрд доларів. Станом на 1 червня 2022 року ці збитки становили 350 млрд доларів, додав глава уряду.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

Читайте також

Японія виділить $400 млн на відновлення України. Куди підуть кошти

Україна залучить грант від Світового банку на $2,5 млрд

На початок