Чим нині займається спецкомісія у Лаврі: відповідь Мінкульту

Чим нині займається спецкомісія у Лаврі: відповідь Мінкульту

Чим нині займається спецкомісія у Лаврі: відповідь Мінкульту
Фото: Новинарня

Комісія, яка займається поверненням майна Києво-Печерської лаври державі, й надалі намагається потрапити на територію святині. Тепер вона займається переплануванням діяльності з урахуванням перешкод у доступі практично до всіх приміщень заповідника та допомагає поліції. Про це Суспільному повідомила директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яна Томин.

За її словами, окрім проведення аудиту з передачі майна, представники комісії надають свідчення столичним поліцейським в рамках заяви про порушення кримінальної справи за ознаками злочину.

Мова йде про незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь, передбачене статтею 179 ККУ.

Що відомо про роботу комісії у київській Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП. Проте ні 30, ні 31 березня не потрапила на територію.

30 березня і 31 березня комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП, не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів ревізії. Заповідник вже подав відповідну заяву щодо порушення кримінальної справи проти представників УПЦ МП до Печерського управління Нацполіції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

Читайте також

Суд відправив митрополита Павла Лебедя під цілодобовий домашній арешт

Вибір редакції

На початок