Міністр оборони Німеччини розповів, скільки танків Leopard передадуть Україні

Міністр оборони Німеччини розповів, скільки танків Leopard передадуть Україні

Міністр оборони Німеччини розповів, скільки танків Leopard передадуть Україні
Іспанські військові готують танки Leopard 2 під час навчань для українських військових на військовій базі Сан-Грегоріо поблизу Сарагоси, Іспанія, в понеділок, 13 березня 2023 року. Фото: Getty Images

Країни НАТО мають намір передати Україні шість батальйонів танків Leopard: два — з Leopard 2 і чотири — з Leopard 1. Про це в інтерв'ю Die Welt заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

За його словами, Польща спільно з союзниками відправить Україні два батальйони Leopard 2, загальною кількістю 60 танків. До кінця 2023 року до них додадуться 100 танків Leopard 1, зібраних у чотири батальйони.

Пісторіус зазначив, що США разом із Британією теж поставляють танки.

"На жаль, у країн НАТО танки не стоять просто так, чекаючи відправлення. Попри це, я вважаю, що в середньостроковій перспективі вдасться покрити потреби України", – сказав він.

Водночас глава Міноборони ФРН зазначив, що відправити Україні більше саме такого озброєння навряд чи вдасться, оскільки "ресурси союзників обмежені".

"Я не бачу сценарію, за якого вийде відправити Україні додаткові Leopard понад те, про що було оголошено. Наші запаси, як і запаси інших країн, обмежені", — сказав він.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

25 січня канцлер Олаф Шольц заявив, що уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволяє реекспорт іншим країнам. За його словами, Німеччина продовжить збільшувати військову підтримку України.

4 лютого з Канади в Польщу вирушив літак із першим танком Leopard 2 німецького виробництва для українських Сил оборони.

7 лютого стало відомо, що Федеральний уряд Німеччини схвалив постачання Україні 178 танків Leopard 1.

25 лютого прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що Швеція долучиться до міжнародної "танкової коаліції" та передасть Україні бойові танки Leopard 2.

На початок