Понад 150 поліцейських з різних районів Одещини несуть службу на деокупованих територіях Херсонської області. Вони перевіряють авто на блокпостах, приймають заяви про пошкоджені росіянами будинки, патрулюють села та попереджають місцевих, аби ті не натрапили на міни. Про особливості роботи поліції на деокупованій території — у матеріалі Суспільного.




За словами командира зведеного загону ГУНП в Одеській області Дмитра Головіна, одеські поліцейські працюють на деокупованій Херсонщині близько пів року. Правоохоронці міняються кожні 60 діб. Зараз їх тут понад 150. Серед населених пунктів, де працюють поліцейські з Одещини — Чорнобаївка і Олександрівка.
"Зараз це вже третя ротація. Ми надаємо допомогу місцевому населенню — поліцейські послуги, функція поліцейського піклування. Також ми проводимо фільтраційні заходи, контрдиверсійні, також приїжджають з нами слідчі, криміналісти, виїжджають слідчо-оперативні групи", — розповів Дмитро Головін.

Правоохоронці працюють та приймають громадян у поліцейських станціях. Деякі з них були неодноразово обстріляні росіянами. Одну з таких полагодили, встановили генератор, під'єднали інтернет.
"У нас тут є грубка, є генератор, якщо світла немає, є інтернет "Старлінк", водичка, поїсти у наявності. Є ліжко якщо треба відпочити. Дивимося в небо та слухаємо, де летить, звідки летить, і відразу ж ховаємося", — розповів поліцейський Максим Чумаченко.



Поліцейським люди можуть залишити заяву про руйнування житла, сповістити про факти мародерства або ж про підозрілих, на їхню думку, людей.
"Звільнили, тепер лягаєш спати, але спати неможливо. Думаєш, що далі? Хто нам буде допомагати це відбудовувати? Хто за це все заплатить? Росіяни? Коли ми сюди приїхали, то злякалися так, що захотілося поїхати, але куди?" — каже Ірина, власниця зруйнованого житла в одному із звільнених сіл.





За словами поліцейського Максима Монастирського, майже кожного разу правоохоронці документують пошкодження будинків. Буває, що під час виїзду поліцейські опиняються під обстрілами.
"Допомагаємо людям, чергуємо, виїжджаємо на виклики, крадіжки присутні також, окрім пошкоджень. Документуємо, збираємо матеріали, щоб місцевим поліцейським, які ведуть провадження було легше працювати. Виїжджаєш, здається там на пів годинки прийняти матеріали, а потім сидиш під парканом ще пів години, бо літає над головою", — розповідоає про свою роботу правоохоронець.

Два тижні тому до зруйнованої Олександрівки приїхав з колегами поліцейський Ігор Вишняков. Каже, до обстрілів звикли, але важко усвідомлювати, що російські військові вбивали цивільних людей.
"Там, де авто стоїть біля танка, там хлопець возив хліб сюди, в окуповане село, щоб люди просто мали що їсти. А його взяли й розстріляли. Дуже приємно, що він залишився живий і зараз боронить, викидає нечисть з нашої землі", — сказав Ігор Вишняков.


Разом з поліцейськими служить і собака Альфа. За словами Вишнякова, вона пережила всі труднощі служби у селі Олександрівка.
"Це Альфа – бойова собака. У свій час потрапила під обстріл, була контужена. Але нічого, хлопці підкормили її тут і так живе, несе службу на посту", — розказав поліцейський.























Читайте також
- Як живе Херсон у річницю початку повномасштабної війни: прильоти, пусті вулиці і волонтери з Одеси
- "На Донбасі війна страшна": як військові одеської бригади тримають оборону під Бахмутом
- "Заходять наші — це радість була": одеські медики лікують жителів деокупованих громад на Миколаївщині
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області