Заступниця Кернеса прокоментувала слова Кучера про неактивність міста у боротьбі з СOVID

Заступниця Кернеса прокоментувала слова Кучера про неактивність міста у боротьбі з СOVID

Заступниця Кернеса прокоментувала слова Кучера про неактивність міста у боротьбі з СOVID

Заступниця міського голови з питань охорони здоров'я Світлана Горбунова-Рубан вважає безпідставною думку голови Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера щодо недостатньої активності міста у роботі з випадками СOVID-19.

Про це Горбунова-Рубан сказала у коментарі Суспільному 24 червня.

"Це неправильна заява. Свідчить про те, що людина або неінформована, або не розуміє, про що треба говорити", — сказала заступниця міського голови.

На питання, які заходи міська влада вживає для нерозповсюдження коронавірусної інфекції у зв'язку з тим, що більшість хворих на COVID-19 — харків'яни, Горбунова-Рубан відповіла:

"А де ще може бути скупчення коронавірусу, як не в місті? У місті скупченого проживання людей. Село — це село. Там є відстань. А у місті відстані немає. У місті є багатоповерхові будинки, у місті є ринки, є супермаркети, тому тут і більшість захворювань, тому що люди спілкуються більше, але ми робимо все, щоб зняти цю напругу. Щоб люди розуміли..."

"Працюємо з керівниками торгових закладів, працюємо з керівниками ринків, підприємств. Розповідаємо, як потрібно контролювати прихід людей, вимірювати температуру, надавати маски, якщо вони потрібні у роботі", — додала вона.

"Не можна місту пред'являти претензій, що тут більше захворювань, тому що тут умов більше для захворювань. Це не село. Треба розумно й об'єктивно ставитися до цієї ситуації. Я вже не кажу про те, що в місто везуть з села. Тому що до нас їздить на роботу велика кількість людей з приміських районів. До міста треба ставитися з повагою", — сказала Горбунова-Рубан.

За її словами, на контролі первинки Харкова — понад 400 людей, хворих на коронавірус, які перебувають в самоізоляції.

Що відомо

  • 19 червня в ефірі Суспільного Олексій Кучер заявив, що лікарі первинної ланки у місті не допрацьовують випадки COVID-19: "Саме лікарі в місті Харкові повинні були б проводити ретельніше епідеміологічне розслідування, реагувати й контролювати людей, які потім умовно вилучаються, поміщаються на самоізоляцію, і це їх обов'язок".
  • На питання, чи не допрацьовують лише медики, чи також місцеве самоврядування, поліція, Кучер відповів: "Ну ви ж знаєте, що це взаємопов'язані процеси".
  • Про не достатню активність міста Кучер також говорив у недавніх інтерв'ю, які вийшли 13 червня і 23 червня. "Там десь спалахнуло, там десь спалахнуло… А, на мій погляд, місто не відпрацьовує на всі 100%", — сказав голова ОДА.

Автори: Олександра Новосел, Юлія Давидова

На початок