Британська розвідка проаналізувала ситуацію з контрбатарейними радарами у військах України та РФ

Британська розвідка проаналізувала ситуацію з контрбатарейними радарами у військах України та РФ

Радіолокаційний комплекс розвідки і контролю стрільби Зоопарк-1М
Радіолокаційний комплекс розвідки і контролю стрільби Зоопарк-1М. Фото: Вікіпедія

Відновлення парків контрбатарейних радарів є одним із ключових пріоритетів для обох сторін на війні в Україні. Але Росія, ймовірно, зіткнеться з труднощами, оскільки ці системи залежать від поставок високотехнологічної електроніки, які були перервані санкціями. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

Станом на 23 березня 2023 року Сили спеціальних операцій оприлюднили кадри знищення російського контрбатарейного радару ЗООПАРК-1М у районі Донецька, йдеться у звіті британських розвідників.

“Зусилля обох сторін, спрямовані на нейтралізацію контрбатарейних радарів противника, були постійним елементом конфлікту. Цих систем відносно небагато, але вони є значним фактором сили. Вони дозволяють командирам швидко виявляти ворожу артилерію і завдавати по ній ударів”, — відзначили британські розвідники.

Однак, оскільки вони мають активну електромагнітну складову, вони вразливі до виявлення і знищення, пояснили у розвідці. За даними британських розвідників, Росія втратила щонайменше шість ЗРК "ЗООПАРК-1М" і, ймовірно, в Україні залишилася дуже обмежена їх кількість.

Читайте також

Обстріл Запоріжжя та Харкова, бійці ЗСУ завершили навчання на ЗРК Patriot. 401 день війни. Онлайн

Авіація Сил оборони за добу завдала 6 ударів — Генштаб ЗСУ

Вночі РФ ударила ракетами і "Шахедами" — Генштаб ЗСУ

Повітряні Сили: знищено дев’ять із десяти "Шахедів"

Чи збільшать зараз нові призовники бойову міць РФ на війні в Україні— аналіз ISW

На початок