Уряд виділив 1,8 млрд грн на мікрогранти для українських підприємців — Качка

Уряд виділив 1,8 млрд грн на мікрогранти для українських підприємців — Качка

Тарас Качка
Заступник міністра економіки Тарас Качка. УНІАН

Уряд виділив 1,8 млрд грн на мікрогранти для українських підприємців. Ними скористаються 10 тисяч фізичних осіб-підприємців (ФОПів). Про це повідомив в ефірі Українського Радіо заступник міністра економіки Тарас Качка.

За його словами, протягом року, попри повномасштабну війну, в Україні з'явилося понад 200 тисяч ФОПів, 800 підприємств за цей час релокували із небезпечних місць. В уряді готують нові грантові програми для підтримки українських підприємців.

Релокація підприємств із небезпечних місць

За словами Качки, уряд має чіткий пріоритет — допомогти розвитку підприємництва в Україні, оскільки

"Адже наше волонтерство і допомога армії — це не що інше, як підприємництво. З іншого боку, ми бачимо структурні зміни у суспільстві. Є дуже велика кількість ВПО, багато підприємств зруйновано навіть попри те, що ми релокували 800 підприємств із небезпечних регіонів у безпечніші. Однак масова внутрішня міграція все одно структурно вплинула на ринок праці", — сказав він.

Заступник міністра зазначив, що "найлегший та найкращий спосіб підтримати українця, якщо він втратив своє усталене місце життя — дати йому можливість почати власну справу". Тому з 1 липня минулого року запущено програму "єРобота", націлену як на розвиток підприємництва, так і на створення робочих місць.

Мікрогранти для українських підприємців

"Зараз надається посильна допомога в рамках нашого бюджету, який справді є воєнним бюджетом з дуже делікатним пошуком балансів і великою допомогою від міжнародних партнерів. Але навіть у цих умовах ми виділяємо 1,8 мільярда гривень на мікрогранти для українських підприємців", — зазначив Качка.

За його словами, це дозволить видати близько 10 тисяч мікрогрантів. Це безповоротна допомога до 250 000 тисяч гривень. Вже є 717 переможців, і цьогоріч в уряді ним уже переказали 170 мільйонів гривень.

Створення робочих місць

За словами Качки, йдеться про підтримання будь-якої ідеї, яка передбачає створення принаймні одного чи двох робочих місць.

"Через портал "Дія" можна подати заявку, і вже десятки тисяч людей користуються цією програмою. Це ключова програма від уряду. Але паралельно ми маємо програми від Європейського Союзу EU4Business та Міжнародної організації з міграції. Ми й далі працюємо з всіма нашими партнерами для того, щоб таких грантів було більше. Очевидно, що наш статус кандидата в члени ЄС теж трансформується в системнішу фінансову допомогу в розвитку підприємництва. І ми очікуємо, що в наступні кілька років будуть масові програми", — пояснив заступник міністра.

Чи готовий іноземний бізнес повертатися в Україну?

"Зараз у діалозі з нашими міжнародними партнерами ми бачимо великий тренд того, що ті іноземні компанії, які працюють в Україні, або відновлюють своє виробництво (якщо раніше консервували його), або збільшують тут свою присутність. Щодо нових компаній, то тут є більша проблема, пов'язана з воєнними ризиками", — сказав Качка.

За його словами, уряд працює над тим, щоб ці воєнні ризики страхувалися для інвестицій в Україну, і вже є кілька пілотних проєктів, які дозволять масштабувати це питання.

"Ми масштабніше представимо ці механізми в червні на Ukraine Recovery Conference, що відбудеться в Лондоні. Ми маємо підтримку Євросоюзу, США і Світового банку. І ми працюємо над тим, щоб така страховка була, бо інтерес до України справді величезний", — сказав заступник міністра.

Він зауважив, що за останні місяці українські урядовці спілкувалися з представниками компаній, які ніколи раніше не розглядали Україну як місце для інвестицій.

"Однак тепер для них це дуже цікаво. Але без страхування вони чекатимуть завершення війни", — сказав Качка.

14 березня Кабінет міністрів затвердив План пріоритетних дій уряду на 2023 рік. Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, план складається з більш ніж 500 завдань. Це законопроєкти, постанови, програми та проєкти.

“Це позитивні зміни для громадян та бізнесу. Це нові реформи. Це трансформація України. Це все для нашої перемоги. Для відбудови. Для сильної та оновленої України”, — зазначив він.

Читайте також

На Хмельниччині релоковане підприємство з Донеччини ремонтує підіймачі до "Мрії"

40% бізнесу стикнулося з блокуванням податкових накладних — бізнес-омбудсман

На початок