У Копичинцях на Тернопільщині працює меблеве підприємство з Харківщини. Разом з підприємством переїхали 15 працівників. Про це Суспільному розповів директор підприємства Олександр Сідельник.
За його словами, до повномасштабної війни було 150 працівників, тож тепер до роботи залучають і місцевих жителів.

Володимир Дудка за допомогою станка виготовляє металеві деталі для ліжок.
"Листовий метал гнеться під різними кутами. Як ми запрограмуємо, так він і буде гнутись".

Оператором обдаднання Володимир працює на меблевому підприємстві третій рік. Каже, разом з виробництвом теж вирішив переїхати на Тернопільщину. Тепер живе і працює у Копичинцях.
"Містечко тут симпатичне. І я завжди любив подорожувати. Тим більше, я вже знайомий з цією компанією. Вже, як одна сім’я".

Працює на підприємстві і Тетяна Голич. Вона – місцева жителька. Коли сюди релокували підприємство з Харківщини, вона шукала роботу. Зараз працює у швейному цеху.
"Чекали, певно 7 місяців, коли вже швейний цех зробили. Шиємо, кроїмо і обтягувати допомагаємо. Подобається, бо то вдома, не треба ніде їхати".

На цьому підприємстві виготовляють меблі для дитсадків та шкіл. Виробництво після релокації з Харківщини запустили цьогоріч у лютому, каже директор підприємства Олександр Сідельник.

За його словами, до переїзду територія підприємства два місяці була під російською окупацією. Тоді із чотирьох цехів згоріло два та половина усього обладнання.
"Наше виробництво знаходилося за 20 кілометрів від кордону з Росією. Воно потрапило під обстріли в перші хвилини. Коли звільнили цей населений пункт більш, як півроку стояли російській війська у двох кілометрах від нашого виробництва. Все обладнання вивозилось під обстрілами".

Олександр каже, зараз підприємство працює на 25 відсотків від потужності, яка була до повномасштабної війни. Попри це, зупиняти виробництво не планує.
Завдяки підприємству у громаді з’явилися нові робочі місця. Про це повідомив міський голова Копичинців Богдан Келічавий.
"Для нас внутрішньо переміщені люди – це потенціал людський, це потенціал розвитку і їхньої, і нашої громади в тому числі. Це помічають донорські організації, вони працюють, довіряють нам".

Нагадаємо, на Тернопільщині зменшилася кількість переселенців.
Читайте також
У Тернопіль надійшли пакунки малюка: хто їх може отримати