На пагорбі біля Новоселівки 30 березня вшанували пам'ять загиблих воїнів. Бойові дії на цьому напрямку тривали з 24 лютого 2022 року і до останнього дня блокади Чернігова. Українські військові тримали позиції на пагорбі до 16 березня, розповів Дмитро Брижинський, який очолював тоді штаб оборони Чернігова. Російські штурми на крайніх блокпостах стримували до 40 військових.
На цьому напрямку загинуло до 100 військовослужбовців із різних підрозділів, говорить Брижинський.
"Підрозділи 1-ї танкової бригади були посилені прикордонними військами. Були посилені підрозділами територіальної оборони, підрозділами військової оборони, які дислокувалися у Чернігові. Вони зупинили другу дуже велику колону супротивника, який рухався у напрямку Седнів-Чернігів і те, що вони зробили, дійсно героїчний вчинок, тому що коли я побачив розмір тієї колони, яка рухалась, то думки були різні — одна із них, що, напевно, ми втратимо Чернігів".

Оточити Чернігів намагалося понад 30 тисяч російських військових. Їм протистояли дві з половиною тисячі українських бійців. Саме ці пагорби в Новоселівці стали важливим рубежем. 36 днів на пагорбі й навколо нього точилися важкі бої.
"Всі були місцеві, вони знали, що захищають свій дім, який розташований буквально за їхньою спиною, тому всі знали, що якщо ми не вистоїмо, то вже в нашому домів буде війна. Тому ми стояли до останнього і наш дух не зламали", — розповів командир 1-ї роти 21-го окремого стрілецького батальйону з позивним “Сармат”.

"Тут було дуже тяжко, дерева тут всі посічені. Там посадка, де я був, все повністю посічене, тут неможливо було вже тримати оборону, треба було з гори спускатися і давати вже їм там відсіч", — розповів військовослужбовець 21-го окремого стрілецького батальйону з позивним “Бурундук”.

Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
У Чернігові відзначили п'яту річницю з дня створення 119 окремої бригади територіальної оборони
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.