Нещасні випадки на підприємствах Рівненщини: що робити, якщо це сталось та як отримати виплати

Нещасні випадки на підприємствах Рівненщини: що робити, якщо це сталось та як отримати виплати

Щороку на Рівненщині стається близько 300 нещасних випадків, понад 20 людей травмуються смертельно. Про це в етері Українського радіо Рівне повідомила представниця ГУ Пенсійного фонду України в області Іванна Карманюк. Вона розповіла, що повинен зробити роботодавець, якщо на підприємстві стався нещасний випадок.

Статистика

— Стан виробничого травматизму на Рівненщині залежить від різних чинників. Зокрема — від сезонності. Наприклад, у нас в області більше аграрних підприємств, тому як тільки розпочинаються весняно-польові роботи або збирання врожаю, то зростає кількість нещасних випадків.

Щороку в області стається десь близько 300 нещасних випадків, понад 20 людей травмуються смертельно. За перший квартал 2023 року у нас сталося в області 34 нещасних випадки, з них шість працівників загинули. У 2022 році за перший квартал зареєстрували 21 нещасний випадок і також шість випадків — зі смертельним наслідком, — розповіла начальниця відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи ГУ Пенсійного фонду України в Рівненській області Іванна Карманюк.

Як нараховують виплати в разі нещасних випадків з 2023 року

— З 1 січня 2023 року всі виплати, призначені Фондом соціального страхування, передали до Пенсійного фонду. Розмір виплат він не змінився. Але з 1 березня 2023 року Кабінет Міністрів затвердив постанову у зв'язку з перерахунком щомісячних страхових виплат на коефіцієнт 1,197. Тобто раніше призначена щомісячна страхова виплата зменшенню не підлягає. Відповідно на цей коефіцієнт множиться ця щомісячна страхова виплата і вона буде людям перерахована, і з наступного місяця вони її отримають в підвищеному розмірі, — розповіла начальниця відділу призначення матеріального забезпечення надання соціальних послуг управління Пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг житлових субсидій та пільг ГУ ПФ в області Наталя Бідюк.

Хто саме має право отримувати відшкодування за нещасний випадок

– Насамперед — потерпілий. Після того, як людина прохворіла, одужує, її направляють на МСЕК, встановлюють відсотки втрати працездатності та групу інвалідності. Коли стається смертельний нещасний випадок, право на виплати мають діти від 16 до 18 років. Вони не можуть не навчатися, але повинні обов'язково підтвердити, що вони не працюють. Діти від 18 до 23 років, які навчаються на денній формі навчання, мають право також на отримання щомісячних страхових виплат від пенсійного фонду, — сказала Тетяна Бідюк.

Порядок дій роботодавця у разі нещасного випадку

— Якщо стався нещасний випадок, роботодавець повинен проводити розслідування, згідно з порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, які затверджені Постановою Кабінету міністрів №337 від 17 квітня 2019 року, — розповіла Іванна Карманюк.

Згідно з цим порядком, роботодавець зобов'язаний:

  • надати долікарську допомогу потерпілому;
  • зберегти місце настання, якщо це не шкодить здоров'ю та життю інших осіб;
  • подати повідомлення за додатком №2, який є до порядку розслідування №337. Заповнюється цей додаток і подається протягом доби до Пенсійного фонду та в управління Держпраці.

Якщо стався нещасний випадок з тимчасовою витратою працездатності, роботодавець створює комісію, видає наказ.

Якщо стався випадок зі смертельним наслідком, групові нещасні випадки або випадки з особами, які надавали послуги по цивільноправовому договору, то проводиться спеціальне розслідування.

Розмір відшкодування шкоди

— Для кожного працівника розрахунок проводять індивідуально. Коли людині встановили відсотки втрати працездатності, вона з переліком документів звертається до будь-якого сервісного центру ПФУ, — зазначила Тетяна Бідюк.

Вона додала: постанову про призначення виносять упродовж десяти днів, а виплату здійснюють наступного місяця після місяця призначення.

Відхилити звернення можуть у випадку, якщо людина не надала усіх документів.

Читайте також

  • Туберкульоз на Рівненщині: як його виявляють, хто в зоні ризику та чим допомагають хворим
  • Вирубка дерев на туристичному маршруті біля Рівного: як намагаються врегулювати питання
  • "Кожен кліщ потенційно небезпечний": ентомологиня з Рівного дала поради, як вберегти себе від укусу

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок