Минуло понад три місяці відколи Черкаська міська рада розірвала договори з двома транспортними підприємствами. Утім, їхній транспорт продовжує курсувати містом.
"Зупинили, умовно, приватні жигулі, і планують ними кудись під’їхати". Так про автобуси перевізників "ЕЛІТ-ТРАНС" та "АТП 17127 відгукується директор Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури Сергій Отрешко.
Угоду з перевізником "ЕЛІТ-ТРАНС" міськрада розірвала через відсутність валідаторів у маршрутах №22 та №7, зазначила директорка підприємства Тетяна Шевченко. Про відповідне рішення, з її слів, вона дізналася з інтернету.
Проте, додала пані Тетяна, підприємство не проти електронного квитка:
"Ми за, ми йдемо в Європу. Але ми проти того, що кошти, які повинен отримати перевізник на свій рахунок, ми перераховуємо на рахунок фірми, яка встановила ці валідатори".


Під санкції міськради потрапило і підприємство АТП 17127, яке обслуговує маршрути №5 та №4, розповіла директорка Олена Куниця. Автобуси не зупиняли, додала вона, бо вважає діяльність легальною:
"Підприємство працює згідно з ліцензією, яка була надана підприємству Укртрансінспекцією у Києві. Маючи цю ліцензію, ми законно перевозимо пасажирів і законно надаємо послуги по перевезенню. Усі наші пасажири мають квиток про поїздку і можуть у будь-якої ситуації звернутися у страхову компанію. Відшкодування буде обов’язково".
На думку директора департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури Сергія Отрешка, поїздки таким транспортом нічим не відрізняються від поїздок на звичайній приватній машині.

"Зупинили, умовно, приватні жигулі, і планують ними кудись під’їхати. Тобто, власне кажучи, статус цих перевізників нічим не відрізняється з цієї точки зору від приватного автотранспорту. З ними розірвані договори перевезення з підстав, зазначених у договорі. Вони протягом двох місяців із початку запровадження у Черкасах безготівкової системи оплати проїзду повинні були надати свої автобуси підприємству-переможцю конкурсу для встановлення в них валідаторів. Вони ж цього не зробили", – пояснив він.

Легальність таких перевізників, додав посадовець, нині з’ясовують із Укртрансбезпекою:
"Органи місцевого самоврядування займаються майже всіма питаннями пасажирських перевезень, окрім контролю за дотриманням ліцензійних умов. Це повноваження Укртрансбезпеки, тому наразі ми намагаємося все-таки спільно з Укртрансбезпекою дійти консенсусу і нарешті завести наші перевезення у легальне поле з прозорою системою оплати".

Тим часом зазначив Сергій Отрешко, пасажирів маршрутів №22 та №7 не можуть штрафувати за проїзд "зайцем".
Рішення міськради нині оскаржують у суді, розповіла директорка "ЕЛІТ-ТРАНС" Тетяна Шевченко:
"Ми подали позов через неправомірність розірвання договорів Черкаською міськрадою".

Черкащанка Віра Драненко про якість перевезень на цих маршрутах відгукується так:
"Взагалі я задоволена транспортом, як він ходить. Не дуже чисто правда у 22-му".

Черкащанка Ольга в цілому сервісом задоволено:
"22-м я рідко користувалася, але поки користувалася, то була задоволена. Робітники і кондуктори ставляться ввічливо".
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України