Завершення опалювального сезону в Черкасах можуть перенести: назвали строки і причини

Завершення опалювального сезону в Черкасах можуть перенести: назвали строки і причини

Завершення опалювального сезону в Черкасах можуть перенести: назвали строки і причини
Суспільне Черкаси

Дату завершення опалювального сезону у Черкасах можуть змінити. Про причину можливого перенесення кінця опалювального сезону Суспільному розповів начальник департаменту Житлово-комунального комплексу Андрій Наумчук.

27 березня виконкомом міськради ухвалив рішення про завершення опалювального сезону 1 квітня, бо температура три дні поспіль була понад вісім градусів. Через похолодання, рішення можуть змінити.

Черкащанка Ольга Занора за зимові місяці платить по 700-800 гривень.

"У мене, наприклад, всю ніч вікно відкрите у спальні. У мене у квартирі нормально, можна жити, можна ходити в одній кофті. Якщо у квартирі є діти малі, то ще буде холодно. То краще за все ще може з тиждень потерпіти, поки температура підвищиться", — розповіла черкащанка Ольга Занора.

Черкащанка Тетяна Звірянська влітку щомісяця платить на пів сотні більше за тепло, щоб взимку платіжки були меншими. Каже, аби вимкнули опалення з 01 квітня, обігрівалася б самостійно.

"У хаті тепло у нас, я навіть, як потепліло, відкриваю на провітрювання на дві години, бо тепло у квартирі. Вмикати треба чи дуйку, чи якийсь обігрівач, щоб трошечки погрітися, тому що поки у хаті ходиш і двигаєшся, то воно вроді б нічого, а тільки сів, то, звичайно, холодно та і помитися воно ж холодно", — розповіла пані Тетяна.

Вона вважає, що рішення місцева влада має приймати, виважено та опиратися на факти.

"Повинні органи нашої влади дивитися по погоді, бо тут небесна канцелярія покаже, якщо буде тепло 10-15 градусів, то можна відключати, а якщо нижче, то є і хворі і дітки маленькі, і хворі старі люди, яким холодно. Квартира день-два, а потім вихолоняє приміщення і стіни холодні, немає теплого містечка", — розповіла пані Тетяна.

Начальник департаменту житлово-комунального комплексу Андрій Наумчук каже, що через похолодання опалювальний сезон можуть продовжити, адже прогноз погоди змінився.

"Враховуючи це питання і з лімітами газу є питання, думаю, що до кінця тижня це ще не остаточне рішення і найближчим часом буде ще у нас декілька нарад і рішення виконкому, на якому буде прийнято остаточне рішення, що робити з кінцем опалювального сезону. Садочки та лікарі мають закінчувати опалювальний сезон за зверненням департаменту охорони здоров’я та освіти, це рішення не стосується садочків та лікарень, це стосується виключно житлового фонду", — розповів начальник департаменту.

Директор "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась розповів, чи можливо завершити опалювальний сезон 1 квітня.

"Трохи ранувато, але питання у тому, що це урядова політика, будемо дивитися ще по прогнозу погоди, що буде відбуватися. Можливо скоригуємо, бо якщо буде така погода, як сьогодні, то, зрозуміло, що це ще рано", — розповів Павло Карась.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок