На Кіровоградщині тестували безпілотники українських виробників

На Кіровоградщині тестували безпілотники українських виробників

Ексклюзивно
На Кіровоградщині тестували безпілотники українських виробників
Тестування безпілотників на Кіровоградщині. Фото: Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині тестували безпілотні літальні апарати українських виробників. Мета – замінити китайські дрони вітчизняними розробками з українським програмним забезпеченням, розповів Суспільному співніціатор випробувальних польотів, співзасновник благодійного фонду "Планета", який допомагає військовим, Дмитро Савчук.

Тестування влаштували, щоб обмінятись досвідом і виявити найкращу і найдешевшу модель, яку б можна було використовувати в бойових умовах максимально якісно, сказав Дмитро Савчук. З його слів фонд "Планета" діє з 2003 року. З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну сфокусувались на допомозі постраждалим під час війни та українським військовим. Почали збирати гроші на безпілотники: "Не хочемо витрачати гроші, які ми так важко збираємо, на китайську техніку, хочемо підтримувати нашого виробника і використовувати максимально захищену техніку, яка не має проблем. Наприклад, за допомогою китайський дрон DJI має аероскоп, через який ворог може дізнатися про його рух. Українські ж розробки з українським програмним забезпеченням унеможливлюють такі речі".

Участь у випробувальних польотах безпілотників взяли розробники з міста Первомайськ Миколаївської області, Кропивницького та Києва.

Київський розробник Богдан Макарчук розповів, що його команда розробляє мультироторні безпілотники для розвідки, коригування та ударні модифікації для сил оборони: "Дві наші основні модифікації квадрокоптера — це коригувальник і скидач. Тобто він несе або боєприпаси і простеньку камеру, або хорошу камеру і працює для коригування артилерії. Заточений здебільшого під піхотні підрозділи. Все обладнання портативне – все в рюкзак. Бойовий радіус дії – 5-7 кілометрів".

На Кіровоградщині тестували безпілотники українських виробників
Квадрокоптер київських розробників. Фото: Суспільне Кропивницький

Тестували безпілотники військові (з міркувань безпеки їх обличчя не показуємо – ред.) та інструктори всеукраїнської команди Victory Drones, яку створили на базі Центру підтримки аеророзвідки. Зі слів інструкторки з мультироторних систем Лілії Середюк, вони більше восьми років навчають військових пілотуванню. З її слів бойові безпілотники мають бути стійкі до заходів радіоелектроної боротьби – блокування GPS-сигналів, телеметрії та управління.

Інструкторка розповіла, що під час тестування перевіряють кожен параметр безпілотники: висоту і швидкість підйому, дальність польоту, камеру, зв’язок, долання перешкод: "Те, що ми побачили, в принципі, непогано. Він (дрон – ред.) підіймається вище кілометрової зони, тобто його можна підняти досить високо. Технічні характеристики досить пристойні. Залишилось тільки подивитися, як працюватиме камера – щоб розуміти, наскільки якісна картинку матимемо. В цілому ж, можна його запускати в серійне виробництво".

За підрахунками Дмитра Савчука, такий український дрон коштуватиме в 3,5 рази дешевше за китайські аналоги. Тому, сказав, саме на українських виробників робить ставку в подальшій допомозі військовим: "Ми завершуємо збір на 1,6 мільйона гривень. Думаю, можна буде купити 12-13 дронів замість двох китайських".

Грошима, з його слів, фонду допомагають українські, чеські, німецькі та австрійські благодійники.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок