В ЄС прокоментували передачу Україні старих зразків зброї

В ЄС прокоментували передачу Україні старих зразків зброї

Прапори україни та ЄС
Прапори україни та ЄС. Фото: Anastasia Malaman / EyeEm / Getty Images

Для озброєння, що використовується нині в Україні для протидії російському вторгненню, не існує такої категорії, як “застаріле”. Поки зброя стріляє, є ефективною та потрібною українським Силам оборони — вона дозволяє змінювати ситуацію на полі бою. Про це 28 березня у Брюсселі заявив речник ЄС Пітер Стано, відповідаючи на запитання журналістів.

“Немає такого поняття, як “надання застарілого обладнання”. Те, що ми надаємо Україні, або що ЄС компенсує, це, перш за все, ґрунтується на потребах, які визначені українськими силами оборони. Іншими словами, ми надаємо Україні те, про що запитує Україна, якщо у нас є таке обладнання”, — сказав речник ЄС.

Говорячи про те, що не існує поняття “застаріле обладнання”, Стано заявив, що натомість є ефективне військове обладнання, яке українці можуть використовувати для захисту своєї країни від агресії з боку Росії. За його словами, старі зразки зброї, наприклад, пострадянського зразка, були дуже корисними, особливо на початку повномасштабного російського вторгнення. Тому що саме таким озброєнням була оснащена українська армія, защзначив Стано.

“Українські військовослужбовці були здатні її використовувати та отримали для цього відповідну підготовку. Тож це була важлива частина допомоги ЄС — допомогти їм зброєю, яку вони могли використовувати негайно та ефективно. Поки зброя стріляє і є ефективною – вона дозволяє досягати змін на полі бою”, — пояснив Стано.

За його словами, всі питання щодо компенсацій з міждержавного Європейського фонду миру за поставлене Україні озброєння країни-члени вирішують консенсусом, виходячи із чітко визначених критеріїв.

“З точки зору компенсації — це справа країн-членів коментувати, якого розміру компенсації вони потребують. Вони можуть зробити це, якщо вважають за потрібне”, — пояснив речник ЄС.

Він додав, що багато деталей не можуть бути розкриті, тому що йдеться про  дуже гарячу фазу війни, яка спричинила ці поставки.

“Розкриття деталей може надати непотрібні переваги для ворога, який дуже уважно за всім спостерігає”, — сказав Стано.

Читайте також: Зброя для України: Рада ЄС збільшила фінансову стелю Європейського фонду миру

Він додав, що за допомогою Фонду Україна отримує лише частину військового обладнання. Значно більше військової допомоги постачається країнами-членами на двосторонній основі.

ЄС виділив 3,6 млрд євро з Європейського фонду миру на закупівлю летального озброєння для забезпечення права України на самозахист відповідно до Хартії ООН. Ще 2 мільярди євро з цього ж міждержавного фонду ЄС спрямовує на поставку в Україну боєприпасів: до 1 мільйона артилерійських боєприпасів протягом року, а також для прискорення виробництва боєприпасів європейською оборонною промисловістю.

Раніше лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Читайте також

Зеленський на Сумщині, танки Challenger та Leopard прибули в Україну, нічна атака дронами. 398 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок