Житель Количівки, що біля Чернігова, 70-річний Михайло Сидоренко живе в будинку з пошкодженим осколками дахом. Під час бойових дій росіяни обстріляли його двір з градів. Осколками пошкодило веранду та дах будинку. Коли саме це сталося, Михайло точно згадати не може.
Михайло Сергійович каже: інші будинки в селі відновлюють, його ж хату минають.
Сільрада надала шифер для того, щоб перекрити дах. Та зробити цього нікому – син воює, сам же пенсіонер не впорається. Та й матеріалів, за його словами, не вистачить.
"Сімдесят листів дали, але його не вистачить, ще ж веранду треба накривати. Люди сараї накривають, а я не можу ні хати, нічого. Голова громади говорить – сам роби. Я боюсь, якщо чесно, лізти туди, а то «шарахнусь» – у 70 років, ви що, куди ж мені лізти", — розповів Михайло.

Голова Іванівської громади Олена Швидка розповідає: шифер давали тим, хто сам зможе його покласти. Михайло Сидоренко на це погодився. Та все ж перекрити дах чоловікові допоможуть, каже Олена Швидка. Але потрібно почекати, адже сільська рада не має бригади, яка може виконувати такі роботи.
"З нами зараз співпрацює Міжнародна організація з міграції, вони також виконують ці роботи, уже представники цієї організації в нього побули та взяли в роботу. Ця організація розпочала свою роботу саме з села Скорінець (Іванівська громада, — ред.). Там зробили вже два будинки. Тому робота ця продовжується і це буде зроблено", — говорить Олена Швидка.

Загалом в Іванівській громаді під час бойових дій пошкоджено та зруйновано майже 2 000 будинків. За рік відновили більш ніж 700, каже Олена Швидка. Відновлювали будинки за гроші спонсорів, благодійних фондів та міжнародних організацій.

За словами голови, в громаді намагалися створити бригаду з місцевих жителів, яка б допомагала відбудовувати житло, якщо його власник вже отримав від держави чи волонтерів матеріали.
"У селі Іванівка вийшло створити таку бригаду, і хлопці попрацювали й один будинок ми маємо збудований і з дахом, і з вікнами, і дверима. Але у нас йде війна, і всіх хлопців забрали на війну. Дуже проблематично зараз із робочою силою, тому що чоловіків у громаді дуже мало", — сказала Швидка.
Під час підготовки матеріалу до публікації Михайло Сидоренко повідомив нам, що йому вже привезли будматеріали й почали ремонтувати дах. За словами чоловіка, над відновленням покрівлі будинку працюють п'ятеро людей з компанії, яка займається будівельними роботами.
Детальніше дивіться у сюжет:
Читайте також
Чернігівські "Чорнобаївки" та "віджатий" Ніколюком блокпост: як росіяни заходили в Іванівку та Ягідне
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.