Botashe: "Внутрішнє задоволення є драйвером, щоб не зупинятися створювати музику"

Botashe: "Внутрішнє задоволення є драйвером, щоб не зупинятися створювати музику"

Botashe: "Внутрішнє задоволення є драйвером, щоб не зупинятися створювати музику"
Фото: Сергій Галушка (Радіо Промінь)

З часів набуття Україною незалежності Львів є одним із осередків прогресивного українського репу. Згадати хоча б формацію "Ціна ритму" (Довгого пса, Джонні Дивного, Аппекса) чи "Главу 94" під проводом Кашляючого Еда (він же Паліндром) та Гоні.

Ще однією помітною тусовкою є "Братське коло", з якої вийшли учасники гурту Botashe – автори минулорічного хіта з актуальним посилом "ПНХ". Про сенс нової пісні "Вирулим", важливість приспіву в попмузиці та небажання дотримуватись канонів реп-сцени учасники тріо Botashe Білий Бо і Шершень розповіли в ефірі Радіо Промінь.

"Українців не покидає почуття гумору та позитивне мислення навіть у скрутну хвилину"

З нами в студії учасники гурту Botashe – Олег "Шершень" Козачук та Богдан "Білий Бо" Слодиницький. Сьогодні ми презентуємо ваш перший сингл цього року "Вирулим". Яка його історія створення?

Шершень: Ми захотіли написати мотивуючий трек. На це нас надихнули люди, звичайні українці, яких не покидає почуття гумору та позитивне мислення навіть у скрутну хвилину. Захотілося ще раз сказати про те, що вони й так знають, – ми вирулимо і все буде добре.

Білий Бо: Ми зустрілися на студії та вирішили зробити щось енергійне й енергетично заряджене. Включили біт і почали просто по слову вкидати – як можна вирулити? З чого можна вирулити? І по рядочку, як по цеглині, збудували приспів. Частіше за все кожна пісня починається з приспіву.

А чия ідея приспіву була?

Білий Бо: Це один з небагатьох треків, коли ідею приспіву ми будували разом.

Кому присвячуєте пісню?

Шершень: Насамперед нашим воїнам-захисникам. Ми хочемо подякувати їм цією піснею. Нехай знають, що ми про них пам’ятаємо і намагаємося допомогти, чим можемо.

З ким ви працювали над кліпом на пісню?

Шершень: В основному над усіма нашими відео ми працюємо з Бодіним братом Віталіком – це, можна сказати, наш штатний відеограф. Він розвивається так само, як розвивається наша група. У нас команда і ми разом зростаємо.

"Від реп-музики ми відрізняємося тим, що у нас мелодійні приспіви. А від попмузики — речитативом"

Зараз в Україні спостерігається сплеск нової музики, поява нових гуртів та імен, серед яких чимало реперів. Чим Botashe відрізняється від решти формацій?

Білий Бо: Перше, що спадає на думку, – від популярної музики Botashe відрізняється речитативом. А чим ми відрізняємося від реп-музики – у нас мелодійні приспіви. І це такий коктейль, якого ми притримуємося. Мені здається, він звучить класно.

Botashe: "Внутрішнє задоволення є драйвером, щоб не зупинятися створювати музику"
Фото: Сергій Галушка (Радіо Промінь)

Я думала, це основа реп-музики – коли є речитатив і приспів, який можна наспівати.

Шершень: Це, напевно, була початкова концепція нашого гурту. Ми зрозуміли, що ми усі різні. Я швидко й технічно читаю. У Тасі (третій учасник гурту, – прим. ред.) класний R'n'B-ішний тембр голосу, Бодя пише офігенні приспіви. У нас різні голоси. І кайф у тому, що ми такі різні.

За рік творчості ви назбирали пісень на цілий альбом. Як ви змінилися за цей рік?

Шершень: Напевно, ми почали більш комплексно підходити до всього, що стосується музики. Раніше ми були зосереджені на створенні самої пісні і менше уваги приділяли її просуванню, оформленню, упаковці. Зараз ми намагаємося і вести соцмережі, і робити більш круті кліпи, і спілкуватися з аудиторією.

"Достатньо того, що музика приносить внутрішнє задоволення"

А які ваші амбіції? Саме в Botashe? Бо ви ще працюєте і як окремі творчі одиниці.

Білий Бо: Це приємно внутрішньо і це надихає, коли ти бачиш, як зростає кількість і якість твого слухача. Є така класна цифра на Spotify – кількість слухачів за місяць. І коли вона збільшується, ти розумієш, що люди це слухають, людям це подобається. І всередині мені достатньо того, що музика приносить мені внутрішнє задоволення. Це вже є драйвером, щоб не зупинятися і працювати далі.

А над чим ви працюєте зараз і коли новий реліз?

Білий Бо: Зараз ми працюємо над треком, який уже майже готовий. Він чекає на оформлення, зйомку кліпу і реліз. Трек буде називатися "Океан". Це ліричний трек. Я навіть не знаю, що про нього сказати. Ми не обирали для нього тему.

Шершень: Це в якомусь сенсі метафора. Океан як слово і як явище — один з епічних моментів взагалі. Принаймні, на нашій планеті. У кожного свої асоціації. У кожному є величезна сила. Тому ми намагалися це передати за допомогою різних метафор.

Редакторки текстової версії: Світлана Берестовська і Міла Кравчук.

Підписуйтеся на подкаст "Вікенд Нової Музики" на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок