Вода, шум, радіація: які показники фіксують на Одещині в розпал курортного сезону

Вода, шум, радіація: які показники фіксують на Одещині в розпал курортного сезону

Вода, шум, радіація: які показники фіксують на Одещині в розпал курортного сезону UA:Одеса

Фахівці лабораторного центру МОЗ дослідили якість водойм Одеської області, стан Чорного морях на пляжах регіону, чистоту питної води, рівень шуму, забрудненості атмосфери та захворюваності на гострі кишкові інфекції. Результати досліджень опублікували на сторінці центру в Facebook.

Так у рекреаційних зонах на пляжах Одеси та всього регіону відібрали 93 проби морської води. Їх перевірили на відповідність нормативним вимогам. За результатами досліджень, показники 29 зразків, серед яких вода з Одеси та селища Затока, не відповідали нормам. Крім того 4 проби морської води оцінили за санітарно-хімічними показниками, усі вони відповідали гігієнічним вимогам, повідомили в лабцентрі.

Також спеціалісти МОЗ перевірили водойми Ізмаїльського, Кілійського, Біляївського та Ананьївського районів. У МОЗ зафіксували перевищення санітарно-мікробіологічних показників у 18 проб з річок Дунай, Дністер та Турунчук. Натомість зростання вмісту хлорорганічних пестицидів у прісних водах Одещини фахівці не засвідчили.

Дослідили в лабораторному центрі міністерства і якість питної води в регіоні. Так усього відібрали 228 проб води. З них 22 проби не відповідали вимогам санітарно-мікробіологічним показникам (перевищення на 16,6%). Порушення зафіксували у м. Кодима, смт. Саврань, смт. Сарата, Тарутинському та Окнянському районі. Ще 19 проб на 20% перевищили допустимі санітарно-хімічні норми. Це зразки з міст Арциз та Кодима, смт. Сарата, Кілійського, Татарбунарського та Окнянського районів.

Питну воду дослідили й безпосередньо в Одесі. Там відібрали 14 проб для перевірки на відповідність санітарно-мікробіологічним показникам. Усі зразки відповідали нормам, запевнили в МОЗ.

Там додали, що рівень захворюваності на кишкові інфекції на Одещині у порівнянні з попереднім тижнем зріс на 35,2% (96 проти 71). Зокрема дорослі інфікувалися на 26,7% частіше (38 проти 30), а діти до 17 років - на 41,5% (58 проти 41). У лабцентрі запевнили, що найбільш вразливою віковою групою залишаються діти віком від 1 до 4 років.

Дослідники також перевірили стан забруднення атмосферного повітря на території забудов в містах Одеса та Татарбунари. Аналіз 12 проб повітря не продемонстрував перевищення допустимих норм.

Натомість у МОЗ повідомили про перевищення встановлених норм під час акустичного моніторингу в Одеській області. Занадто високий рівень шуму двічі зафіксували в Одесі.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень, додали в лабораторному центрі міністерства.

Нагадаємо, подібне дослідження фахівці Одеського обласного лабораторного центру МОЗ проводили на початку червня. Тоді також зафіксували невідповідність показникам норми морської води.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди