"Щоб привернути увагу до війни". Кіровоградщина долучилась до міжнародної акції "Хори за мир"

"Щоб привернути увагу до війни". Кіровоградщина долучилась до міжнародної акції "Хори за мир"

"Щоб привернути увагу до війни". Кіровоградщина долучилась до міжнародної акції "Хори за мир"
До міжнародної акції "Хори за мир” приєдналися вихованці шести музичних шкіл області та кропивницького музичного коледжу. Фото: Суспільне Кропивницький

Жителі Кіровоградщини долучились до міжнародної акції "Хори за мир". Співали пісню латинською мовою – "Даруй нам мир”, розповіла Суспільному завідувачка диригентсько-хорового відділу музичного коледжу Оксана Шпудейко. Акція започаткована минулого року в Мадриді, що в Іспанії. Україна брала участь вперше.

До міжнародної акції "Хори за мир” приєдналися вихованці шести музичних шкіл області та кропивницького музичного коледжу. Акція відбулась напередодні.

Акцію влаштували, аби за допомогою співу закликати до миру. Вперше її організувало торік Європейське хорове товариство, VIBER, Київ розповів член правління Всеукраїнського хорового товариства Петро Андрійчук. Автор платформи "Хори за мир”, іспанець, хоровий диригент Маріано Гарсія з Гриньйона, у Мадриді, минулого року провів акцію, у якій взяли участь іспанські, португальські та інші хорові колективи. Всього близько 25 тисяч учасників. "Цьогоріч Маріано Гарсія звернувся до українців, щоб ми були теж дотичні до цієї акції. І він залучає всю Європу, весь світ. Щоб привернути увагу до трагедії людства, до сьогоднішньої війни".

О 13 годині учасники заспівали латинською мовою "Даруй нам мир.” Акція одночасно через онлайн-трансляцію тривала в різних куточках світу, каже Оксана Шпудейко. Вона готувала дітей до участі.

Говорить, діти вивчали цей твір три тижні. "Він нелегкий, латинською мовою, для маленьких дітей це складно вивчити твір не рідною мовою, і заспівати каноном його теж не так просто".

Учасниця акції Олена Соколенко говорить, дізналася про світовий марафон у підтримку України і вирішила долучитися. "Були репетиції, окремо нашого хору, були з усіма хорами. У нашій країні йде війна і ми бачимо підтримку від Європи, і як це нам не взяти у цьому участь".

На Кіровоградщині, крім Кропивницького, до акції приєдналися олександрійці. Усього — 165 дітей.

Читайте також

  • "Ходити в театр стало престижно". Кропивницький театр збирає аншлаги й овації – директор В’ячеслав Вандрашек
  • Адаптація "Рукавички". У кропивницькому театрі ляльок готують прем'єру "Казка з чарівної скрині"
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок