Земля, вартістю понад 155 млн грн, повернулася у власність держави

Земля, вартістю понад 155 млн грн, повернулася у власність держави

Земля, вартістю понад 155 млн грн, повернулася у власність держави
Фото (ілюстративне): Київська міська прокуратура/Telegram

Київська обласна прокуратура через суд повернула державі понад 950 га землі на Білоцерківщині вартістю більше 155 млн грн. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що спірні землі перебували в постійному користуванні ДП "Дослідне господарство "Озерна" Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків" Національної академії аграрних наук України.

"У 2019 році в порушення вимог земельного законодавства ділянки вибули з державної у комунальну власність Маловільшанської сільської ради",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі поінформували, що згідно із законодавством, сільські ради позбавлені права розпоряджатися землями, що перебувають у постійному користуванні Національних галузевих академій наук України.

Наразі Господарський суд Київської області своїм рішенням відновив право власності держави на землі сільськогосподарського призначення.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві та області

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Київській громаді повернули землі на "Жуковому острові" площею понад 3 гектари, які хотіли забудувати. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

У власність держави повернули ділянку ландшафтного заказника "Бориспільські острови" на Київщині, вартість якої понад 200 мільйонів гривень.

Білоцерківська прокуратура через суд вимагає повернути державі земельну ділянку лісового фонду площею понад 28 га вартістю понад 1,9 млрд грн. Вона незаконно зареєстрована на приватне товариство.

Господарський суд Київської області скасував рішення про державну реєстрацію прав на земельні ділянки Фастівщини, вартість яких понад 900 мільйонів гривень. Їх повернули державі, а саме Київській обладміністрації

Уродженці Київської області повідомили про підозру щодо незаконного заволодіння і продажу трьох земельних ділянок у Києві на території масиву Биківня. Слідство встановило, що законним власникам земельних ділянок завдано шкоду на суму майже 2 мільйони гривень.

Читайте також

Незаконно заволодів землею у Києві вартістю майже 2 млн гривень. Прокуратура розпочала розслідування

Почався нерест: з 1 квітня на Київщині заборонять ловити рибу

Україна вимагає скликати Радбез ООН, стабілізація ситуації в районі Бахмута, обстріл Слов'янська. 397 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок