У Львові викрили інформаторку РФ, яка збирала дані про розташування підрозділів ЗСУ

У Львові викрили інформаторку РФ, яка збирала дані про розташування підрозділів ЗСУ

У Львові викрили інформаторку РФ, яка збирала дані про розташування підрозділів ЗСУ
СБ України у Львівській області

У Львові затримали жінку, яка видаючи себе за переселенку з Півдня України, збирала для РФ дані про розташування підрозділів ЗСУ. Її завербували через сестру, яка живе в Росії. Про це повідомили на Facebook-сторінці СБУ у Львівській області.

Як встановили слідчі СБУ, на Росію погодилась працювати мешканка Миколаївщини, рідна сестра ще одного агента РФ, якого нещодавно затримали. Жінка виконувала злочинні завдання з жовтня минулого року. Тоді її завербували через сестру, яка живе в Росії.

Жінка працювала на РФ з жовтня 2022 року
Жінка працювала на РФ з жовтня 2022 року. СБ України у Львівській області

Для того, щоб збирати розвіддані для росіян, жінка переїхала до Львова. При цьому видавала себе за переселенку з прифронтових районів Півдня України.

"Інформаторка часто відвідувала територію поблизу місць дислокації військових формувань та робила позначки на електронних картах. Згодом намагалась передати зібрані дані до РФ через месенджер. Контррозвідники СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили зловмисницю, задокументували злочинні дії і затримали її на спробі передачі розвідінформації агресору", — йдеться у повідомленні.

Під час обшуку в "переселенки" знайшли техніку та сім мобільних телефонів, на яких були докази співпраці з РФ.

Жінці повідомили про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стануКримінального кодексу України. Такі дії караються позбавленням волі на строк до 8 років. Інформаторці РФ обрали запобіжний захід — арешт без права внесення застави. Розслідування триває.

Читайте також

У Львові затримали агента російських спецслужб — СБУ

Ексочільницю ОПЗЖ у Львові підозрюють у держзраді

Вибір редакції

На початок