На Полтавщині вирішили спрямувати понад 2 мільйони гривень на утилізацію ламп розжарювання

На Полтавщині вирішили спрямувати понад 2 мільйони гривень на утилізацію ламп розжарювання

На Полтавщині вирішили спрямувати понад 2 мільйони гривень на утилізацію ламп розжарювання
Фото: Суспільне Кропивницький

У Полтавській області планують оголосити тендер на утилізацію ламп розжарювання, які жителі обмінюють у поштових відділеннях. Рішення про спрямування грошей на це ухвалили на сесії обласної ради.

Згідно з проєктом рішення, на утилізацію планують закласти 2 мільйони 220 тисяч гривень. Йдеться про лампи розжарювання, які обмінюють у відділеннях "Укрпошти" на енергоощадні. Перед сесією питання розглядали на профільній комісії, розповів під час засідання заступник голови Полтавської ОВА Олексій Бруслик.

"Пропозиції, які були надані, враховані, проєкт доопрацьовано. Є державна програма, є угода з ЄС щодо здійснення обміну лампочок для забезпечення енергоефективності. І Україна взяла на себе зобов’язання про те, що лампочки, які будуть обміняні, будуть належним чином утилізовані. З цією метою всі області держави проводять тендерні процедури. Ми просимо 2 мільйони 200 тисяч гривень, щоб провести тендерні процедури. Яка буде краща пропозиція, та й переможе", ­– розповів Олексій Бруслик.

За словами депутата від фракції "За майбутнє" Івана Москалика із Кременчука, вартість утилізації перевищена.

"Я прошу зняти це питання для доопрацювання. Може є заходи, на які доцільніше спрямовувати ці кошти. Утилізація 55 тонн лампочок по наших калькуляціях, які затверджені у Кременчуці, коштує 7 745 гривень, не 2 мільйони 220 тисяч", – сказав на сесії Іван Москалик.

Депутати рішення про спрямування грошей підтримали. Це не остаточна сума, розповів у коментарі Суспільному голова облради Олександр Біленький.

"Процедура достатньо проста – тендер, переможець і сам процес утилізації. Якщо відповідне профільне підприємство із Кременчука захоче взяти участь і зменшити ціну. Це буде тільки плюсом", – повідомив голова облради.

Що відомо

  • Обмін роблять у рамках всеукраїнської програми за підтримки Європейського Союзу та Уряду України задля зменшення навантаження на енергосистему країни. Одна людина може замінити не більше п’яти ламп розжарювання.
  • Усього Україні планують надати 50 мільйонів LED-ламп із них 30 мільйонів вже закупили, розповідав раніше Суспільному директор Полтавської філії "Укрпошти" Юрій Набасов.
  • Понад 631 тисячу ламп розжарювання замінили на світлодіодні на Полтавщині у рамках всеукраїнського проєкту. Про це 17 березня Суспільному повідомив директор Полтавської філії "Укрпошти" Юрій Набасов.

Читайте також

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок