Іспанія закликає імпортерів відмовитися від російського зрідженого газу

Іспанія закликає імпортерів відмовитися від російського зрідженого газу

LNG термінал
Відкриття першого плавучого LNG терміналу у Вільгельмгафені, Німеччина,17 грудня 2022 р. Фото: AP

Іспанія, найбільший європейський покупець зрідженого природного газу (ЗПГ) з Росії, закликає імпортерів не підписувати нові контракти з Москвою, оскільки прагне розірвати зв’язки з РФ після вторгнення в Україну. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

За словами джерел, імпортери ЗПГ в Іспанії отримали листа від уряду, який рекомендував компаніям не підписуватися на нові закупівлі з Росії. Але запит іспанського уряду не має обов’язкової сили, оскільки зараз нема жодних санкцій, і стосується лише підписання нових контрактів.

Зазначається, що компанії Naturgy Energy Group SA, Repsol SA, TotalEnergies SE, Axpo Holding AG, Pavilion Energy, Enagás SA, Met Energy, Enet Energy, Energias de Portugal SA, Company Española de Petroleos SA та BP Gas & Power Iberia отримали лист від 14 березня від заступника прем'єр-міністра Терези Рібери, яка відповідає за енергетичну політику Іспанії.

У листі, з яким ознайомилося агентство, прямо не згадуються спотові контракти, але міститься загальний заклик активізувати зусилля з пошуку неросійських постачань СПГ.

Bloomberg зазначає, що постачання газу до Європи трубопроводами з Росії знизилося до історичного мінімуму після вторгнення РФ в Україну. Щоб компенсувати дефіцит, постачання ЗПГ з усього світу різко зросло, зокрема з Росії, і не підлягає санкціям ЄС.

Проте Велика Британія та країни Балтії вже припинили закупівлю російського ЗПГ. Водночас Іспанія майже подвоїла імпорт російського ЗПГ з початку війни в Україні минулого року, наголосивши, наскільки Європа все ще залежить від Москви.

Що відомо про відмову країн ЄС від російського газу

23 червня 2022 року Європарламент проголосував за план швидшого поповнення стратегічних запасів газу Європейського Союзу до наступної зими. Міністр економіки ФРН Роберт Хабек заявив, що Німеччина не виключає, що Росія повністю припинить постачати газ у країну, через що змушена максимально скоротити споживання.

ЄС імпортував з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася основного джерела фінансування, але лише деякі країни готові відмовитися від російського блакитного палива.

Литва першою з країн ЄС повністю відмовилась від російського газу. Латвія заявила про готовність відмовитись від російського газу із 2023 року. Естонія припинила імпорт російського газу до кінця року.

Велика Британія з 1 січня повністю зупинила імпорт скрапленого газу з Росії.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що на тлі поступової відмови від російської сировини поставки зрідженого газу зі США в Європу зросли на 75% у порівнянні з минулим роком.

Читайте також

За рахунок скрапленого природного газу Євросоюз зміг повністю замістити російський газ — Андерс Аслунд

Росія продає зі знижками нафту в Індію та Китай — Reuters

Вибір редакції

На початок