"Ми повинні нарощувати темпи постачання": закордонні посли обговорили на Одещині "зернову ініціативу"

"Ми повинні нарощувати темпи постачання": закордонні посли обговорили на Одещині "зернову ініціативу"

"Ми повинні нарощувати темпи постачання": закордонні посли обговорили на Одещині "зернову ініціативу"
Брифінг щодо "зернової ініціативи" в Чорноморську. Фото: Суспільне Одеса

Обсяги постачання у рамках "зернової ініціативи" мають зростати, заявила на брифінгу в Чорноморську 24 березня пані посол США в Україні Бріджит Брінк, а посол Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу зазначив, що його країна додасть до програми Grain from Urkraine 14,5 тисяч євро. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка була присутня на зустрічі.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк зазначила, що хотілося б покращити ситуацію із темпами постачання зерна та збільшити кількість суден, які виходять із портів Одеської області:

"Ми повинні підтримувати та нарощувати цю ініціативу, ми повинні нарощувати темпи постачання. Наразі 100 кораблів у Босфорській протоці очікують проходження інспекції. Росія штучно накладає певні обмеження щодо того, як провести інспекцію та обробку суден до відправлення. Ми відправляємо два-три, без додаткових обмежень це могло б бути 45 суден, тому хотілось би покращити цю ситуацію".

"Ми повинні нарощувати темпи постачання": пані посол США обговорила на Одещині "зернову ініціативу"
Пані посол США Бріджит Брінк у Чорноморську. 24 березня. Фото: Суспільне Одеса

Заступниця директора всесвітньої продовольчої програми в Україні заявила, що кожне судно, яке виходить в рамках "зернової ініціативи" є дуже важливим для забезпечення продовольчої безпеки у світі:

"Я пам’ятаю, що під час закриття портів, коли вони не працювали, ціни на зерно зросли приблизно на 40%. Я наведу приклад, що збільшення ціни на зерно на 1%, на жаль, призводить до того, що приблизно 10 мільйонів людей починає страждати від голоду".

Росія продовжує саботувати роботу зернового коридору

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, Росія буде продовжувати зменшувати ефективність зернового коридору:

"Ми вже давно розуміємо, що ми маємо справу з державою-терористом, яка використовує навіть такі гуманітарні питання, які важливі для сотень людей по всьому світу, беручи їх у заручники, для вирішення своїх економічних питань. Це важче і складне водночас питання. Але вирішення його може бути одне – це військове. ... Я дуже сподіваюсь, що перш за все "зернова ініціатива", це важливий крок, була знову продовжена на 120 днів, як було зафіксовано з ООН та Туреччиною".

"Ми повинні нарощувати темпи постачання": пані посол США обговорила на Одещині "зернову ініціативу"
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков під час брифінгу в Чорноморську. 24 березня. Фото: Суспільне Одеса

На Одещині скоротилась кількість іноземних суден, що заходять в морські порти для завантаження зерном. Все через затримки інспектування транспорту з боку Росії, стверджують в Адміністрації морських портів України. У лютому вдалося проінспектувати у Стамбулі 71 судно. Це на 17 суден менше, ніж у січні.

Коли з України зможуть вивезти торішній врожай зерна

Зерно з торішнього українського врожаю вивезуть, якщо не виникне проблем, до кінця березня, зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський:

"Ми за цей рік, який пройшов, зібрали 70 мільйонів тонн всього зерна, нам залишилось приблизно вивезти станом на початок цього тижня ще 14-15 мільйонів тонн, також олії та інших продуктів переробки".

Що відомо про "Зернову угоду"

22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.

29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.

2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".

17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

18 березня міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що угоду продовжили на 120 днів.

У Москві 20 березня ухвалили рішення скоротити період чергової пролонгації “зернової ініціативи” до 60 днів, тобто до 18 травня. Як заявили російські дипломати, подальше рішення щодо продовження ініціативи залежатиме від прогресу у знятті санкцій з Росії.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок