Король Чарльз III відклав візит до Франції через масові протести у країні

Король Чарльз III відклав візит до Франції через масові протести у країні

Король Чарльз III та королева-консорт Камілла
Король Чарльз III та королева-консорт Камілла. Фото: Getty Images

Офіс президента Франції оголосив, що державний візит короля Великої Британії Чарльза III та королеви-консорта Камілли до країни відкладено через масові протести проти пенсійної реформи, які тривають в країні.

Про це повідомляє France24.

В офісі президента Франції заявили, що рішення було прийнято після телефонної розмови між президентом Еммануелем Макроном і монархом сьогодні вранці.

Там зауважили, що рішення було прийнято для того, щоб "мати можливість вітати короля Чарльза III в умовах, які відображають наші дружні відносини".

"Цей державний візит буде реорганізовано в найкоротші терміни", — йдеться в повідомленні.

Чарльз III мав прибути у Францію з королевою-консортом Каміллою у неділю, 26 березня, провести понеділок у Парижі й вирушити до міста Бордо у вівторок.

Ця поїздка мала стати першою у закордонному турі Чарльз III після сходження на престол у вересні минулого року.

Після Франції королівська пара мала вирушити до Німеччини.

Протести у Франції

У Франції тривають масові протести проти пенсійної реформи, які розпочалися у січні. Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, в четвер 23 березня на вулиці по всій країні вийшли понад мільйон людей, з них 119 000 у Парижі. Ґанок мерії міста Бордо, де 28 березня мали прийняти короля Великої Британії Чарльза ІІІ, був підпалений увечері в четвер. Пожежу швидко ліквідували, проте хто стоїть за підпалом, наразі невідомо.

Пенсійна реформа у Франції

У 2020 році президент Емманюель Макрон мав намір провести у Франції радикальну пенсійну реформу, яка б заохотила французів працювати щонайменше до 64 років. Підготовка реформи супроводжувалася демонстраціями і страйками. Пандемія COVID-19, що почалася згодом, змусила президента відмовитися від планів радикальної перебудови пенсійної системи.

10 січня 2023-го прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн презентувала проєкт пенсійної реформи, який передбачає підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років та збільшення трудового стажу — до 43 років. Влада Франції наполягає, що без цих змін пенсійна система не працюватиме через старіння населення. Це викликало нові протести.

Читайте також

У Франції понад мільйон людей вийшли проти запровадження пенсійної реформи, у Бордо підпалили мерію

Король Чарльз III відвідав українських військових, які навчаються в Англії

Перший президент України, якого вшанував аудієнцією британський монарх. Зеленський зустрівся з Чарльзом III

Вибір редакції

На початок