У Франції десятки тисяч людей протестували через підвищення пенсійного віку

У Франції десятки тисяч людей протестували через підвищення пенсійного віку

У Франції десятки тисяч людей протестували через підвищення пенсійного віку
Фото: Associated Press

У Франції 19 січня відбулися акції протесту проти пенсійної реформи, яка передбачає підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років. Про це повідомляє Associated Press.

Понад 30 тисяч людей взяли участь у мітингах у Тулузі, 26 тисяч у Марселі, 15 тисяч у Монпельє, 14 тисяч у Турі. В акціях беруть участь: працівники освітньої, транспортної та енергетичної сфер, студенти університетів та учні старших класів.

Акції протесту організували вісім провідних профспілок країни, які стверджують, що реформа пенсійного забезпечення загрожує здобутим правам, і пропонують ввести податок на багатих або збільшити внески роботодавців у фонд заробітної плати. Міністерство національної освіти заявило, що страйкувало від 34 до 42% вчителів.

Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен заявив, що безпеку на протестних акціях забезпечуватимуть понад 10 тисяч поліціянтів, із них 3500 — у Парижі.

За даними залізничного управління SNCF, більшість поїздів по Франції скасовано, зокрема деякі міжнародні рейси. Також скасовано близько 20% рейсів із паризького аеропорту Орлі, а авіакомпанії попереджають про затримки.

Що відомо про пенсійну реформу

10 січня прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн презентувала проєкт пенсійної реформи, який передбачає підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років та збільшення трудового стажу - до 43 років.

Відповідно за новими змінами, для отримання пенсії працівники повинні мати стаж не менше 43 років. Пенсійний вік залишиться незмінним – 67 років, для жінок, які перервали свою кар’єру заради виховання дітей або тих, хто довго навчався і пізно почав працювати.

У 2020 році президент Емманюель Макрон мав намір провести у Франції радикальну пенсійну реформу з уніфікацією складної системи з 42 різних режимів, переходом на систему пенсійних балів і заходами, які б заохочували французів працювати щонайменше до 64 років і довше.

Підготовка реформи супроводжувалася демонстраціями протесту і страйками (зокрема рекордним страйком транспортників), пандемія COVID-19, що почалася згодом, змусила президента відмовитися від планів радикальної перебудови пенсійної системи.

Авторка: Влада Колодій

На початок