На Львівщині протягом 2022 року у понад тисячі людей підтвердили туберкульоз

На Львівщині протягом 2022 року у понад тисячі людей підтвердили туберкульоз

На Львівщині протягом 2022 року у понад тисячі людей підтвердили туберкульоз
Фото: Суспільне Луцьк

Протягом 2022 року на Львівщині у 1062 людей виявили різні форми туберкульозу. 24 березня — Всесвітній день боротьби проти туберкульозу. У пресслужбі Львівської ОВА розповіли як розпізнати захворювання.

До групи ризику належать люди, які мали контакт з хворим або раніше хворіли на туберкульоз, люди з захворюванням, що призводять до зниження імунітету (ВІЛ, цукровий діабет, онкозахворювання), люди з хронічними захворюваннями дихальної, травної та ниркової системи, медичні працівники, військовослужбовці, працівники металургійної галузі, курці, мігранти, люди, які перебувають в місцях позбавлення волі. Також зловживання алкоголем, наркозалежність підвищує шанси на захворювання.

"Симптомами туберкульозу є: кашель більше 2-х тижнів, кровохаркання, підвищена втомлюваність та слабкість, підвищена пітливість, особливо вночі, зменшення ваги тіла з невизначених причин, підвищення температури тіла (має значення навіть незначне підвищення – до 37 – 37,2°С), задишка при незначному фізичному навантаженні та біль у грудній клітці", — розповідає генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак.

У 2022 році вперше виявили туберкульоз у 7 дітей, з них — 1 дитина до року. Серед захворюваності переважає чутливий інфільтраційний туберкульоз, зареєстровано 1 випадок туберкульозу кісток і в 2 випадках підтверджено СНІД-асоційований туберкульоз.

"Найперше на що варто звернути увагу це кашель, особливо тривалий (більше 2-3 тижнів) та який зберігається після перенесеної респіраторної вірусної інфекції або ж, навпаки, коли кашель виникає на тлі повного здоров'я. Ще однією ознакою може бути задишка, тобто, коли дитина скаржиться, що їй важко вдихнути або видихнути. Висока температура тіла, слабкість в поєднанні з ознаками ураження бронхолегеневої системи, хрипи. Крім того, часті інфекційні захворювання дихальних шляхів, наявність спадкових факторів, перенесена травма грудної клітини теж є важливими чинниками, аби звернутися до лікаря", — каже експертка обласного департаменту охорони здоров’я з дитячої фтизіатрії  Юлія Летц.

Лікарі кажуть, при ранньому зверненні за медичною допомогою та раннім початком лікування, шанси на вилікування значно зростають.

Читайте також

До Міжнародного дня онкохворої дитини військові передали пацієнтам львівської лікарні підписаний стяг

У селі на Львівщині запровадили карантин через сказ у собаки

Вибір редакції

На початок