Будівництво на Трухановому острові: прокуратура оскаржуватиме рішення Київради

Будівництво на Трухановому острові: прокуратура оскаржуватиме рішення Київради

Будівництво на Трухановому острові: прокуратура оскаржуватиме рішення Київради
Труханів острів. Фото: УНІАН

Прокуратура через суд вимагає скасувати рішення Київської міської ради, в якому дозволили комерційне будівництво на острові Труханів.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

У 2007 році Київрада передала в оренду на 10 років близько 0,4 га в межах прибережної захисної смуги на Трухановому острові. Там мали побудувати комплекс відпочинку з кафе та автостоянкою.

У прокуратурі зазначили, що підприємство неналежно виконувало умови договору. Тож після його закінчення у 2017 році, втратило переважне право на поновлення.

Однак у 2021 році Київрада продовжила підприємству договір оренди ще на 10 років та визначила категорію цієї ділянки як землі рекреації.

"Хоча на сьогодні земельна ділянка вільна від забудови, вказаним рішенням підприємству надано можливість здійснити на цій території будівництво комплексу відпочинку з кафе та автостоянкою", — зазначили в прокуратурі.

Правоохоронці нагадують, що ця ділянка належить до категорії земель водного фонду, де будівництво заборонено.

"Київрада допустила численні порушення земельного та водного законодавства, оскільки поновила договір оренди землі з неналежним орендарем та віднесла вільну земельну ділянку водного фонду на острові Труханів до земель рекреації та розпорядилась нею поза конкурентними засадами", — йдеться в повідомленні.

Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовом про скасування рішення ради та повернення земельної ділянки вартість 12,8 млн грн. Що відомо

Правоохоронці виявили незаконну приватизацію спортивної бази та 6 гектарів землі навколо неї на Трухановому острові у столиці.

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова.

Прокуратура Києва повернула громаді 4 земельні ділянки, які вибули з комунальної власності на підставі підроблених судових рішень.

Читайте також

Забудовник вимагає 300 тисяч гривень на судові витрати з архітектора "Квітів України"

Незаконність плану територій берега Басівкутського водосховища у Рівному: як це вплине на будівництво біля озера

Вибір редакції

На початок