Кандидат на мовного омбудсмана: “Чим більше політики у питанні мови, тим більше проблем”

Кандидат на мовного омбудсмана: “Чим більше політики у питанні мови, тим більше проблем”

Ексклюзивно
Кандидат на мовного омбудсмана: “Чим більше політики у питанні мови, тим більше проблем” Instagram Тараса Креміня

Кандидат на посаду мовного омбудсмана Тарас Кремінь заявив, що "чим більше політики у мовному питанні, тим більше проблем ми маємо в результаті". Про це він сказав в інтерв'ю Суспільном.

"Зрозумійте правильно, варіативності для українського законодавства бути не може. Що стосується необхідності виконання законодавства, це питання до тих органів, які повинні за цим всім дивитися. Посада омбудсмена не є монопольною і моноособистісною. Йдеться про апарат Офісу омбудсмана, який повинен бути представлений у всіх регіонах без винятку. Відповідно до закону, ми повинні розуміти, що є динаміка запровадження тих чи інших норм. Наприклад, в липні заклади охорони здоров'я повинні перейти виключно на українську мову спілкування", – заявив Кремінь.

Він вважає, що "попри все, треба розуміти, що українська мова була, є і буде мовою єднання для всіх корінних народів, бо це питання національної ідентичності".

"Той, хто хоче говорити про мови національних меншин, повинен розуміти, що треба послуговуватися іншими нормами закону. Ми не повинні зловживати цим. Але відповідно до Конституції України українська є державною мовою, і тут ніяких спекуляцій бути не повинно", – додав Кремінь.

Читайте також: Кандидат у мовні омбудсмани Тарас Кремінь: "Насильницька популяризація мови – архаїчна категорія"

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше