"Немає жодної ядерної ескалації" — МЗС Британії про снаряди зі збідненим ураном

"Немає жодної ядерної ескалації" — МЗС Британії про снаряди зі збідненим ураном

Важливо
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі, фото: Associated Press

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив у середу, 22 березня, що передача Україні боєприпасів зі збідненим ураном для танків не є ядерною ескалацією у війні в Україні. Про це пише Reuters. Це сталося після того, як президент Росії Володимир Путін розкритикував Британію за постачання танкових боєприпасів зі збідненим ураном українським військам.

На презентації міжнародної технологічної стратегії Великої Британії Клеверлі заявив, що Росія — єдина країна, яка говорить про зростання ядерних ризиків, а боєприпаси є звичайними.

"Немає жодної ядерної ескалації. Єдина країна в світі, яка говорить про ядерні питання — це Росія. Немає ніякої загрози для Росії, мова йде виключно про допомогу Україні захистити себе", — сказав Клеверлі.

Глава МЗС Британії додав, що “лише через те, що слово "уран" є в назві боєприпасів зі збідненим ураном, вони не є ядерними боєприпасами, це суто звичайні боєприпаси".

Британія використовує збіднений уран у своїх бронебійних снарядах протягом десятиліть і не вважає, що ці боєприпаси мають ядерний потенціал, пише Reuters. Відомо, що Росія також має боєприпаси зі збідненим ураном.

Читайте також: Снаряди зі збідненим ураном не мають радіаційної загрози — секретар комітету ВРУ з нацбезпеки

У понеділок Британія підтвердила постачання Україні боєприпаси, які містять збіднений уран, нагадує агенція. Цей важкий метал використовується в озброєнні, оскільки він легше проникає в танки і броню завдяки своїй щільності, серед інших властивостей.

У вівторок президент РФ засудив британські плани відправити такі боєприпаси в Україну, заявивши, що Москва буде змушена відповісти відповідним чином, оскільки така зброя має "ядерний компонент".

У Білорусі Олександр Лукашенко також втрутився в суперечку в середу, заявивши, що Росія відповість на рішення Великої Британії, надавши Білорусі боєприпаси, що містять "справжній уран".

"Ми повинні відійти від цього божевілля. Як тільки ці боєприпаси вибухнуть на позиціях російських військ, ви побачите страшну відповідь, це буде урок для всієї планети", — цитує агенція Лукашенка.

За його словами, Росія має не лише виснажений уран. Тож потрібно “знизити цю тенденцію до ескалації конфлікту і рухатися до мирного врегулювання".

Що відомо про надання Україні снарядів для танків зі збідненим ураном

Напередодні заступниця міністра оборони Великої Британії Анабель Голді повідомила, що Британія надасть Україні снаряди зі збідненим ураном, які призначені для танків Challenger 2. В Росії назвали надання Україні боєприпасів зі збідненим ураном "значною ескалацією".

Британські танки Challenger 2 використовують бронебійні снаряди зі збідненим ураном, які краще пробивають сучасну броню. Сам збіднений уран — це відходи під час процесу збагачення урану. Він також може використовуватися для виробництва ядерного палива або ядерної зброї.

Читайте також

Нічна атака дронами з боку РФ, США поставлять танки Abrams до осені. 392 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок